Jeremi Jędrzejkowski

Jeremi Jędrzejkowski

Absolwent Wydziału Teorii, Kompozycji i Dyrygentury Akademii Muzycznej w Katowicach

Fuzja LOTOSU z Orlenem to wyjście naprzeciw zmianom

Tradycyjny sektor paliw czeka nieuchronna transformacja, wynikająca z globalnych megatrendów, m.in. ochrony klimatu. Wyjście naprzeciw zmianom to szansa firm na wzmocnienie swojej pozycji.

Polskie firmy wykorzystują nowe narzędzia ekspansji zagranicznej

Jakie są eksportowe atuty polskich przedsiębiorstw, gdzie jest jeszcze potencjał do wzrostu, zastanawiali się uczestnicy debaty „Polski eksport: jak wykorzystać nowe szanse" podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Kompetencje nie mają płci

Brak dostatecznej wiary w swoje siły u kobiet jest w znacznym stopniu spowodowany uwarunkowaniami społecznymi, kulturowymi i religijnymi. Chęć zmiany tej sytuacji oznacza więc konieczność szerszego zrozumienia potrzeby takiej zmiany.

Europejski hub Gaia-X będzie rozwijał chmurę w Polsce

Po Luksemburgu i Słowenii hub Gaia-X nad Wisłą będzie pracował nad wydajną, konkurencyjną i bezpieczną infrastrukturą danych opartą na chmurze hybrydowej.

Cyberprzestrzeń to szanse i zagrożenia

O możliwościach rozwoju technologicznego i gospodarczego, jakie daje internet, ale także o konieczności zapewnienia narodowego cyberbezpieczeństwa mówili uczestnicy konferencji Cybersec, z prezydentem Andrzejem Dudą na czele.

Prezydent o kierunkach rozwoju Małopolski

Andrzej Duda rozmawiał z Radą Naukową ds. Strategicznych Kierunków Rozwoju Małopolski. Spotkał się też z Polskim Klastrem Cyberbezpieczeństwa.

Karpacz centrum wydarzeń gospodarczych i politycznych

Kilkaset paneli dyskusyjnych, tysiące spotkań kuluarowych, 4200 gości z 56 krajów. Tak w największym skrócie można podsumować jubileuszowe, XXX Forum Ekonomiczne w Karpaczu.

Sustainable production - a chance for development

Challenges of climate protection entail the necessity to change our approach to food production.

Zrównoważona produkcja to szansa na rozwój

Wyzwania związane z ochroną klimatu powodują konieczność zmiany podejścia do produkcji żywności.

Jak skutecznie zaplanować swoją ścieżkę zawodową

Rozwijanie kompetencji przyszłości i umiejętność elastycznego dostosowania się do dynamicznie zmieniających się potrzeb pracodawców to atut na rynku pracy, ale i szansa na lepsze zarobki.