„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 20.12.2024 09:52 Publikacja: 01.03.2024 13:00
Po otrzymaniu zgłoszenia od ochroniarza, który znalazł poszkodowaną kobietę, policja natychmiast rozpoczęła poszukiwania sprawcy.
Foto: fotorzepa/ Roman Bosiacki
Informację o śmierci poszkodowanej przekazała Wirtualnej Polsce Barbara Mietkowska, rzeczniczka prasowa Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Do brutalnej napaści doszło w nocy z soboty na niedzielę, z 24 na 25 lutego w Śródmieściu — pokrzywdzona kobieta została znaleziona nad ranem w bramie jednej z kamienic przy ul. Żurawiej. Od tego czasu 25-latka przebywała w szpitalu przy ul. Lindleya. W czwartek lekarze określali jej stan jako krytyczny. Kobieta w wyniku duszenia doznała niedotlenienia mózgu i pozostawała nieprzytomna.
- Zostałem uznany za osobę, której grożą prześladowania polityczne w Polsce - powiedział były wiceminister sprawiedliwości, poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania, komentując decyzję węgierskiego rządu o udzieleniu mu ochrony.
Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski poinformował na platformie X, że decyzję rządu Viktora Orbána o przyznaniu azylu poszukiwanemu przez polskie służby byłemu wiceministrowi sprawiedliwości Marcinowi Romanowskiemu Polska traktuje jako "akt nieprzyjazny". Sikorski poinformował, że w piątek rząd ogłosi decyzje w odpowiedzi na ten krok.
"Rząd Węgier uwzględnił wniosek posła Marcina Romanowskiego i udzielił mu ochrony międzynarodowej" - poinformował na platformie X jego obrońca Bartosz Lewandowski. "Mój Klient zdecydował się na złożenie wniosku o ochronę międzynarodową, aby zwrócić uwagę społeczności międzynarodowej na sytuację w Polsce i represje polityczne, które dotykają partie opozycyjne w naszym kraju" - napisał mec. Lewandowski. Informację o udzieleniu ochrony Romanowskiemu potwierdził w rozmowie z portalem mandiner.hu Gergely Gulyas, szef kancelarii premiera Viktora Orbána.
Mamy podejrzenie, że Marcin Romanowski przebywa za granicą. Z tym podejrzeniem poszliśmy do sądu - mówił w rozmowie z TVN24 rzecznik Prokuratury Krajowej Przemysław Nowak.
Mniej obcokrajowców popełnia przestępstwa, a znaczący spadek – o jedną trzecią – dotyczy obywateli Gruzji. Skąd ten zwrot? Ci, którzy łamią prawo, częściej są deportowani.
Nest Lease, to nowy gracz na polskim rynku leasingowym, będący częścią grupy Nest Bank. Firma powstała w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie mikro i małych przedsiębiorców na elastyczne i nowoczesne rozwiązania finansowe. Dzięki zaawansowanej technologii i indywidualnemu podejściu, Nest Lease planuje w ciągu dwóch lat wejść do grona dziesięciu największych firm leasingowych w Polsce. W rozmowie z Lechem Stabiszewskim, pełniącym funkcję p.o. prezesa zarządu Nest Leasing S.A., przyglądamy się strategii i ofercie Spółki oraz trendom w branży leasingowej.
Przedsiębiorca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów straty spowodowane włamaniem do siedziby firmy. Pod warunkiem, że należycie ją zabezpieczył i że nie ma już szans na wykrycie sprawców.
Były senator Aleksander Gawronik nie stanie ponownie przed sądem w sprawie podżegania do zabójstwa dziennikarza Jarosława Ziętary. Sąd Najwyższy oddalił właśnie kasację w tej sprawie.
Obywatel Polski może wkrótce otrzymać azyl polityczny na Węgrzech - podaje portal Telex.hu, nie ujawniając nazwiska tej osoby. Tymczasem sąd wydał wobec byłego wiceministra sprawiedliwości Marcina Romanowskiego Europejski Nakaz Aresztowania.
W parlamencie Abchazji, samozwańczej, separatystycznej republiki istniejącej na terytorium Gruzji, doszło do strzelaniny, w której zginął jeden z parlamentarzystów.
Mniej obcokrajowców popełnia przestępstwa, a znaczący spadek – o jedną trzecią – dotyczy obywateli Gruzji. Skąd ten zwrot? Ci, którzy łamią prawo, częściej są deportowani.
Służby poszukujące posła PiS Marcina Romanowskiego, byłego wiceministra sprawiedliwości, wiedzą już, gdzie on przebywa - podał serwis wyborcza.pl. - Znamy każdy jego ruch - stwierdził informator.
W wyniku eksplozji bomby ukrytej w hulajnodze w Moskwie zginął dowódca rosyjskich wojsk obrony radiologicznej, chemicznej i biologicznej generał Igor Kiriłłow. Wszczęto dochodzenie. Według informacji agencji Reutera, do zamachu przyznali się Ukraińcy.
Stołeczna policja zatrzymała czterech Gruzinów, podejrzanych m.in. o dokonanie brutalnych napadów w Warszawie. Dwaj zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas