USA: Tysiące puszek Coca-Coli wycofane z powodu wykrycia plastiku

W Stanach Zjednoczonych rozpoczęto dużą akcję wycofania ze sklepów wybranych partii napojów Coca-Cola ze względu na znaleziony wewnątrz puszek plastik.

Publikacja: 25.03.2025 11:31

Firma Reyes Coca-Cola Bottling rozpoczęła wycofywanie puszek Coca-Coli ze względu na znalezienie w n

Firma Reyes Coca-Cola Bottling rozpoczęła wycofywanie puszek Coca-Coli ze względu na znalezienie w nich plastiku

Foto: Adobe Stock

Jak poinformowała Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA), wycofano już tysiące puszek Coca-Coli w stanach Illinois i Wisconsin. Powodem jest wykrycie w napojach cząsteczek plastiku.

Czytaj więcej

Amerykanie kupują jaja w Brazylii. To jednak nie rozwiązuje ich kłopotów

Firma Reyes Coca-Cola Bottling z siedzibą w Milwaukee w stanie Wisconsin – dystrybutor napojów takich marek jak Coca-Cola, Dr Pepper i Monster – rozpoczęła wycofywanie wadliwych towarów 6 marca. 24 marca zaś FDA sklasyfikowała to zdarzenie jako wycofanie klasy II, co oznacza, że produkt może spowodować tymczasowe lub odwracalne medycznie negatywne skutki dla zdrowia konsumentów.

USA wycofują puszki Coca-Coli ze względu na wykrycie plastiku

Jak podała Agencja ds. Żywności i Leków, wycofane zostają puszki Coca-Cola Original Taste o pojemności 12 uncji, sprzedawane w 12-pakach, z kodem daty „SEP2925MDA” i znacznikami czasu między 11.00 a 12.53. Produkty, w których może występować plastik, posiadają w pojedynczych puszkach kod UPC 0 49000-00634 6, a sprzedawane w 12-pakach mają kod UPC 0 49000-02890 4.

W sumie akcja ma objąć 864 paczek zawierających po 12 puszek Coca-Coli, a więc łącznie ponad 10 tysięcy sztuk produktu. Wycofaniu nadano numer F-0664-2025.

O sprawie jako pierwszy napisał Newsweek. Portal zwrócił się do firm Coca-Cola i Reyes Coca-Cola Bottling z prośbą o komentarz, jednak nie dostał jeszcze odpowiedzi.

Czytaj więcej

Na pieczywo wydajemy coraz więcej. I zmieniamy nasze zwyczaje

Jak zauważył Newsweek, wielu Amerykanów nie darzy zaufaniem kupowanej żywności, a wycofania produktów budzą w nich poważne obawy. Raport Civic Science z grudnia 2024 roku wykazał, że 80 procent uczestników ankiety wyraziło zaniepokojenie wycofaniami artykułów spożywczych. Blisko połowa respondentów zaznaczyła też, że nie ufa sklepom spożywczym i markom żywnościowym w zapewnieniu bezpiecznych produktów. 30 procent ankietowanych podało, że osobiście doświadczyło skutków wycofanych towarów.

Coca-Cola jest najbardziej znaną marką sprzedawaną przez amerykańskiego producenta napojów gazowanych i energetyzujących The Coca-Cola Company z siedzibą w Atlancie. Gigant produkuje także napoje marek Fanta, Sprite, Kinley Tonic, Burn czy Monster Energy.

Przemysł spożywczy
Amerykańska firma ma nakarmić rosyjskie wojsko. Kreml skonfiskował ją za rzekome przekręty
Przemysł spożywczy
Eksport szansą dla producentów mocnych alkoholi
Przemysł spożywczy
Kryzys ryżowy: Japonia uwalnia rezerwy strategiczne najważniejszego produktu żywnościowego
Przemysł spożywczy
Drogie jajka na Wielkanoc? Amerykanie mają pomysł: malują jak pisanki kartofle i cebulę
Materiał Partnera
Konieczność transformacji energetycznej i rola samorządów
Przemysł spożywczy
Hakerzy uderzyli w rosyjską wódkę. Stanęła produkcja i sprzedaż