- Przejęcie firmy jest ważnym etapem w realizacji strategii wzrostu naszej Grupy w Europie - mówi Jean-Christophe Coutures, prezes Stock Spirits Group w Polsce. Inwestycja pozwoli firmie rozszerzyć eksport wódek premium w Europie, a sam zakład Polmosu powiększy moce produkcyjne Stocka.

Dzięki przejęciu polskiego producenta, Stock przejmie jego ofertę w segmencie wódek w Polsce w kategoriach mainstream i premium, przy czym marki premium, które właśnie miały być sztandarowymi produktami Polmosu (Biały Bocian i Ogiński, krem Advocat), mają być silnym motorem eksportu w Europie.

Z przejęcia cieszy się też fundusz inwestycyjny. - Akwizycja Polmosu Bielsko-Biała wpisuje się w strategię rozwoju, którą przyjęliśmy inwestując w Stock Spirits Group – mówi Krzysztof Krawczyk, partner w CVC Capital Partners, cytowany w informacji prasowej. Dodaje, że inwestycja wzmocni Stock Spirits Group w Polsce i w ekspansji na rynki europejskie.

Jak informuje firma, finalizacja przejęcia Polmosu Bielsko-Biała następuje po podjęciu przez Stock Spirits Group wyłącznych negocjacji w sprawie trzech innych europejskich fuzji i przejęć, w tym przejęcia szkockiej whisky Clan Campbell od Pernod Ricard. Wszystkie transakcje znajdują się obecnie na końcowych etapach wymaganych procedur regulacyjnych na poszczególnych rynkach.

Stock Polska jest częścią międzynarodowej Grupy Stock Spirits, sporym producentem wódek czystych i smakowych. W Polsce dystrybuuje też zagraniczne alkohole, ma w ofercie ponad 40 marek wódek, likierów i innych mocnych alkoholi.