Aktualizacja: 29.05.2016 15:19 Publikacja: 29.05.2016 12:18
Foto: AFP
Sejm w ekspresowym tempie pracuje nad ustawą antyterrorystyczną. Prawie pewne jest już, że ustawa nie wejdzie w życie 1 czerwca, jak planował rząd. A więc może być problem ze stosowaniem specjalnych przepisów podczas organizacji dwóch wielkich imprez w Polsce. Chodzi o Światowe Dni Młodzieży i szczyt NATO.
Projekt ustawy antyterrorystycznej zwiększa uprawnienia Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (np. w dostępie do danych przechowywanych w rejestrach publicznych, takich jak NFZ), nie wprowadzając jednocześnie mechanizmów silnej i niezależnej kontroli ich wykorzystywania. Przewiduje również możliwość zablokowania „danych informatycznych mających związek ze zdarzeniem o charakterze terrorystycznym", co w praktyce może oznaczać nawet blokowanie przekazów medialnych informujących o atakach terrorystycznych. Projekt wprowadza także dostosowany do wymogów NATO czterostopniowy system alarmowy na wypadek zagrożeń terrorystycznych. W dwóch najwyższych stopniach zagrożenia, kiedy użycie policji nie wystarczy, będzie można używać wojska. Czy taka ustawa jest potrzebna?
Mój klient nie przyznał się do zarzucanych mu czynów; złożył oświadczenie dotyczące swojej kondycji zdrowotnej –...
Rzecznik Praw Pacjenta wypłaci pacjentowi najwyższą możliwą do przyznania sumę świadczenia kompensacyjnego z Fun...
Sąd Najwyższy uznał w środę częściowo skargi Karola Nawrockiego i Marka Jakubiaka, którzy zakwestionowali niektó...
Czy złożenie w akcie notarialnym nieprawdziwego oświadczenia stanowi przestępstwo? Sprawę, na kanwie historii z...
Wiemy, że maturzyści i ósmoklasiści często pragną sprawdzić swoje odpowiedzi zaraz po zakończeniu egzaminu. Dzię...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas