- dokument stwierdzający przeciwwskazania do wykonywania określonych prac, jeżeli zainteresowany taki dokument posiada.
Poza danymi, które będą wynikać z dowodu osobistego, należy podać informacje o miejscu zamieszkania lub pobytu oraz numerze identyfikacji podatkowej (NIP). Natomiast osoba niepełnosprawna, oprócz wymienionych dokumentów przedkłada jeszcze zaświadczenie potwierdzające stopień niepełnosprawności.
[srodtytul]Nie każdy może[/srodtytul]
Definicja bezrobotnego, zgodnie z [link=http://aktyprawne.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr?id=269029]ustawą z 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy[/link], jest bardzo rozbudowana. Zgodnie z tą regulacją taki status ma osoba niezatrudniona i niewykonująca innej pracy zarobkowej, zdolna i gotowa do podjęcia zatrudnienia w pełnym wymiarze czasu pracy (w przypadku osoby niepełnosprawnej co najmniej w połowie tego wymiaru), nieucząca się w szkole (z wyjątkiem edukującej się w szkole dla dorosłych lub przystępującej do egzaminu eksternistycznego z zakresu tej szkoły lub w szkole wyższej, gdzie studiuje w formie studiów niestacjonarnych) i zarejestrowana we właściwym powiatowym urzędzie pracy oraz poszukującą zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej, jeżeli dodatkowo:
- ukończyła 18 lat, ale nie ma: 60 lat (kobieta) i 65 lat (mężczyzna),
- nie nabyła prawa do emerytury lub renty z tytułu niezdolności do pracy, renty szkoleniowej, renty socjalnej, renty rodzinnej w wysokości przekraczającej połowę minimalnego wynagrodzenia za pracę albo po ustaniu zatrudnienia, innej pracy zarobkowej, zaprzestaniu prowadzenia pozarolniczej działalności, nie pobiera zasiłku przedemerytalnego, świadczenia przedemerytalnego, świadczenia rehabilitacyjnego, zasiłku chorobowego, zasiłku macierzyńskiego lub zasiłku w wysokości zasiłku macierzyńskiego,