Aktualizacja: 24.03.2025 03:56 Publikacja: 12.12.2023 13:13
Foto: Fotorzepa/Jakub Czermiński
Polski sport żegna rząd Zjednoczonej Prawicy z pewnym żalem. Niektórzy przyznają, że tak dobrze, jak przez osiem ostatnich lat, nie było i pewnie już nie będzie. Budżet ministerstwa był bowiem rekordowy, rząd wspierał organizację kolejnych wielkich imprez, a pieniądze - także za pośrednictwem spółek skarbu państwa - płynęły szerokim nurtem.
Nie brakuje głosów, że sportowi zawodowemu więcej nie trzeba. Minister nie musi mieć wizji i wystarczy, żeby przekazał pieniądze, a dobrze zorganizowane federacje będą wiedziały, jak je wykorzystać. Większe wyzwanie, o którym podczas kampanii wyborczej mówili „Rzeczpospolitej” byli zawodnicy i trenerzy, to przede wszystkim inwestycje w infrastrukturę oraz rozwój sportu powszechnego, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży.
Rosjanie i Białorusini będą w Paryżu, bo według Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego nie powinno się karać sportowców za postępowanie rządu, nawet jeżeli trwa wojna, a ich występy służą propagandzie.
Zmiana władzy może oznaczać spore zmiany dla polskiego sportu. Ministerstwo Sportu i Turystyki, które ostatnio wspierało nie tylko sport, czeka zapewne rewolucja.
Minister sportu i turystyki Danuta Dmowska-Andrzejuk objęła stanowisko na krótko, ale zdąży w tym czasie podnieść stypendia. Mistrzowie olimpijscy dostaną nawet 30 proc. więcej. To zmiana, na którą od lat czekał polski sport i prezent na Mikołaja.
Uczestniczki wiecu, z którymi rozmawialiśmy, o aborcji nie wspominają. Przebijają się sprawy gospodarcze, podatkowe, poczucie zniechęcenia politykami jako takimi.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Premier Donald Tusk opublikował w mediach społecznościowych wpis, w którym odniósł się do krytyki wobec prokurator Ewy Wrzosek.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
W rozmowie z Fox News Steve Witkoff – amerykański wysłannik ds. Bliskiego Wschodu – powiedział, że USA chcą negocjować z Iranem w sprawie jego programu nuklearnego.
28 kwietnia w Kanadzie odbędą się przedterminowe wybory. - Stajemy w obliczu największego kryzysu w naszym życiu z powodu nieuzasadnionych działań handlowych prezydenta Trumpa i jego gróźb wobec naszej suwerenności - powiedział premier tego kraju, Mark Carney.
Uczestniczki wiecu, z którymi rozmawialiśmy, o aborcji nie wspominają. Przebijają się sprawy gospodarcze, podatkowe, poczucie zniechęcenia politykami jako takimi.
Premier Donald Tusk opublikował w mediach społecznościowych wpis, w którym odniósł się do krytyki wobec prokurator Ewy Wrzosek.
Minister obrony Ukrainy Rustem Umerow poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że zakończyły się rozmowy amerykańskiej i ukraińskiej delegacji w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej.
Prezydent Donald Trump przyznał firmie Boeing ogromny kontrakt na budowę najbardziej zaawansowanego myśliwca stealth na świecie. Ale nie tylko Amerykanie pracują nad takimi samolotami.
Kobieca sztafeta 4x400 metrów, której w Nankinie w ogóle miało nie być, zdobyła dla Polski jedyny medal halowych mistrzostw świata, ale tym skromnym dorobkiem nie trzeba się martwić.
Wiceminister obrony Cezary Tomczyk umieścił na platformie X stanowczą odpowiedź na poranny wpis byłego ministra obrony Mariusza Błaszczaka. „Z niemieckiej prasy dowiadujemy się, że MON może anulować kontrakty zbrojeniowe zawarte z USA” - napisał Błaszczak. Szybko odpowiedział mu wiceminister obrony, wytykając wątpliwości, o których pisała prasa.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas