Opublikowano policyjne zdjęcie po aresztowaniu Donalda Trumpa

W czwartek opublikowano zdjęcie policyjne (ang. mug shot) wykonane po formalnym aresztowaniu Donalda Trumpa w związku z zarzutami stawianymi mu w sprawie próby zmiany wyniku wyborów prezydenckich w Georgii, w 2020 roku.

Publikacja: 25.08.2023 04:59

Policyjne zdjęcie Donalda Trumpa

Policyjne zdjęcie Donalda Trumpa

Foto: AFP

Trump - więzień numer PO1135809 w rejestrach aresztantów w hrabstwie Fulton - został sfotografowany jako aresztant po raz pierwszy. W trzech innych sprawach karnych, które się przeciwko niemu toczą, policja nie wykonywała takiego zdjęcia - podkreśla Reuters.

Donald Trump wrócił na platformę X (dawny Twitter)

Trump opublikował zdjęcie na platformie X (dawny Twitter) i w swoim serwisie społecznościowym Truth Social. We wpisie na platformie X zdjęciu towarzyszą hasła "ingerencja w wybory" i "nigdy się nie poddam".

Wpis na platformie X to pierwszy wpis Trumpa na dawnym Twitterze, odkąd jego konto zostało zawieszone bezterminowo po szturmie zwolenników byłego prezydenta na Kapitol, 6 stycznia 2021 roku. Musk przywrócił konto Trumpa po przyjęciu Twittera, ale były prezydent dotychczas z niego nie korzystał.

Trump spędził w areszcie tylko ok. 20 minut, po czym wrócił do swojego klubu golfowego w New Jersey. Przed wejściem na pokład prywatnego samolotu na lotnisku w Atlancie powtórzył, że oskarżenie jest politycznie motywowane.

- Nie zrobiłem nic złego, wszyscy to wiedzą - przekonywał.

Czytaj więcej

Trump pogrążył Giulianiego. Upadek niegdysiejszego bohatera i "burmistrza Ameryki"

Trump już wcześniej został pierwszym w historii byłym prezydentem USA, który usłyszał zarzuty karne. Mimo to były prezydent zamierza ubiegać się o prezydenturę w 2024 roku i startuje w prawyborach prezydenckich w Partii Republikańskiej.

Mimo czterech już spraw karnych toczących się przeciwko Trumpowi, były prezydent jest liderem sondaży w prawyborach.

Zwolenniczka Trumpa: Jego policyjne zdjęcie będzie bardziej popularne niż Mona Lisa

Laura Loomer, 30-letnia była kandydatka do Kongresu, która wraz z innymi zwolennikami Trumpa pojawiła się pod aresztem w Georgii zapowiedziała, że zdjęcie Trumpa wykonane przez policję "będzie umieszczane na koszulkach". - Będzie bardziej popularne niż Mona Lisa - dodała.

91

Tyle zarzutów karnych usłyszał już Donald Trump

Trump usłyszał 13 zarzutów w związku z oskarżeniem o próbę ingerencji w wynik wyborów prezydenckich w Georgii.

Inne sprawy karne, które toczą się przeciwko Trumpowi, dotyczą nieprawidłowości w dokumentach finansowych w związku z przekazywaniem pieniędzy byłej gwieździe porno, Stormy Daniels, w zamian za to, że ta miała milczeć o romansie z Trumpem przed wyborami prezydenckimi w 2016 roku. W Waszyngtonie Trump usłyszał zarzuty związane z próbą ingerowania w wynik wyborów a w Miami - w związku z nieprawidłowym przechowywaniem tajnych dokumentów po opuszczeniu Białego Domu.

Łącznie Trump usłyszał już 91 zarzutów karnych.

Trump opuścił areszt w Georgii za kaucją w wysokości 200 tysięcy dolarów. Zgodził się też warunki kaucji - obejmują one m.in. zakaz wpływania na świadków lub współoskarżonych w sprawie przeciwko niemu.

Trump - więzień numer PO1135809 w rejestrach aresztantów w hrabstwie Fulton - został sfotografowany jako aresztant po raz pierwszy. W trzech innych sprawach karnych, które się przeciwko niemu toczą, policja nie wykonywała takiego zdjęcia - podkreśla Reuters.

Donald Trump wrócił na platformę X (dawny Twitter)

Pozostało 90% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Polityka
UE potwierdza rozpoczęcie rozmów w sprawie członkostwa Ukrainy i Mołdawii. Znana data
Polityka
Sondaże: Blok Emmanuela Macrona przegrywa nie tylko z partią Marine Le Pen
Polityka
Dziennikarz z USA Evan Gershkovich przed sądem w Rosji. Kreml stawia warunki wymiany
Polityka
"To będzie wielki błąd". Władimir Putin ostrzega Koreę Południową
Akcje Specjalne
Firmy chcą działać w sposób zrównoważony
Polityka
Oficjalnie: amerykańskie systemy Patriot najpierw dla Ukrainy, Polska poczeka
Materiał Promocyjny
Sztuczna inteligencja może być wykorzystywana w każdej branży