Boris Johnson, który był krytykowany przez część członków Partii Konserwatywnej, za podniesienie podatków, aby naprawić kryzys w służbie zdrowia, będzie próbował uspokoić nastroje krytyków, porzucając pomysł wprowadzenia paszportów szczepionkowych, choć liczba zakażeń koronawirusem rośnie. 

Minister zdrowia Sajid Javid poinformował, że nie należy spodziewać się kolejnych lockdownów, a paszporty szczepionkowe nie będą obowiązywały w Anglii. 

- Premier w tym tygodniu określi nasze plany na najbliższe miesiące. Trzeba jasno powiedzieć, że nasz program szczepień działa - powiedział Javid.

Czytaj więcej

Paryż: wielkie protesty przeciw paszportom covidowym

W rozmowie z BBC zapowiedział, że rząd nie będzie kontynuował prac nad paszportami szczepionkowymi, aby umożliwić ludziom udział w imprezach masowych i chce "pozbyć się" testów PCR dla podróżnych tak szybko, jak to możliwe.

Dodał, że rząd nadal będzie "ostrożny", ale "program szczepień, program testowania, program nadzoru i nowe metody leczenia... to wszystko jest naszym murem i chociaż jest dużo wirusa wokół, to działa".