Reklama

Michał Wójcik: Weto prezydenta Andrzeja Dudy mnie zabolało

- Weto prezydenta Andrzeja Dudy mnie zabolało, ale kurz już opadł, emocje opadły, czekamy na projekty - mówił w programie #RZECZoPOLITYCE wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Aktualizacja: 04.08.2017 09:42 Publikacja: 04.08.2017 09:32

Michał Wójcik: Weto prezydenta Andrzeja Dudy mnie zabolało

Foto: rp.pl

Wójcik przyznał, że jak dotąd nie słyszał, by Pałac Prezydencki konsultował z Ministerstwem Sprawiedliwości przygotowywane przez prezydenta projekty ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa (wcześniej prezydent zawetował ustawy przygotowane przez Sejm w tych kwestiach).

 

- To dopiero początek (prac). Słyszałem, że punktem wyjścia będą zapisy, które znalazły się w zawetowanych ustawach - dodał zaznaczając, że w tej ostatniej kwestii opiera się na doniesieniach medialnych.

Wiceminister zapewnił, że - mimo zawetowania ustaw przez prezydenta - nie ma sporu między Pałacem Prezydenckim a PiS. - Nie ma dwóch, trzech czy więcej obozów, najzwyczajniej w świecie jesteśmy jednym wielkim obozem dobrej zmiany - podkreślił.

Reklama
Reklama

Jednocześnie Wójcik pytany o to, czy chciałby, aby Andrzej Duda był kandydatem PiS na prezydenta w wyborach w 2020 roku, odparł, że jest za wcześnie, by o tym mówić. - To nie leży w zakresie moich kompetencji - zastrzegł. - Będzie decyzja (partii) w tej sprawie. Jest czas - dodał. Stwierdził jednocześnie, że Duda jest dobrym politykiem, który realizuje swój program wyborczy a weta nie zmieniły oceny wiceministra na temat prezydenta.

- Bardzo ważne są projekty (ustaw przygotowywanych przez prezydenta). Mamy nadzieję, że położą one nacisk na głęboką reformę wymiaru sprawiedliwości. Pytanie jest jak sobie wyobraża tę reformę prezydent - podsumował Wójcik.

Wiceminister stwierdził również, że zaproponowana przez prezydenta Dudę zasada, by członków KRS wybierać większością 2/3 głosów jest niebezpieczna, bo "trzeba będzie szukać kompromisów" co "w wielu krajach nie udawało się przez wiele lat".

Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Polityka
Nowa Lewica wybrała nowe władze. Włodzimierz Czarzasty wygrał głosowanie
Polityka
Spór Tusk–Nawrocki paraliżuje państwo? Polacy wydali jednoznaczny werdykt
Polityka
Sondaż: Jak Polacy oceniają korzystanie z prawa weta przez Karola Nawrockiego?
Materiał Promocyjny
Jak producent okien dachowych wpisał się w polską gospodarkę
Polityka
Architektura władzy Donalda Tuska. Jak premier zbudował nowy system rządzenia państwem?
Materiał Promocyjny
Lojalność, która naprawdę się opłaca. Skorzystaj z Circle K extra
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama