Od rana media donoszą o awariach portalu e-Urząd Skarbowy. Podatnicy, którzy nad ranem chcieli zalogować się na swoje konta w e-Urzędzie Skarbowym natrafiali na komunikat, informujący o przerwie w działaniu.

— Robimy wszystko. aby jak najszybciej udostępnić nasze e-usługi. Przepraszamy za utrudnienia i zapraszamy już wkrótce. — brzmi komunikat, który w momencie pisania tego artykułu nadal widoczny jest na stronie e-skarbówki.

Czytaj więcej

Rozliczenie roczne PIT za 2023 rok

Awaria e-Urzędu Skarbowego. Do kiedy musimy rozliczyć PIT?

Od momentu pierwszej awarii doszło do ponownego uruchomienia portalu (przed godziną 10:00), a następnie kolejnego wyłączenia możliwości zalogowania się. Jak przekazało Ministerstwo Finansów radiu RMF24, resort jest zaskoczony tą awarią. Ma być ona efektem sporej usterki, nie do końca jeszcze znanej. Trudno określić, ile czasu potrwa jej korekta.

Tymczasem, termin rozliczenia PIT przez podatników mija dopiero za 10 dni. Awaria nie powinna więc niepokoić. Warto jednak zająć się tym jak najszybciej — co roku dochodzi bowiem do regularnych przeciążeń elektronicznego systemu, spowodowanych właśnie składaniem PITu przez zobowiązanych na ostatnią chwilę.