Ulga na innowacyjnych pracowników jako uzupełnienie ulgi B+R

Poszukiwanie i zatrudnianie wykwalifikowanej kadry pracowniczej, zajmującej się pracami badawczo-rozwojowymi (B+R), stanowi nie lada wyzwanie dla agencji rekrutacyjnych i pracodawców.

Publikacja: 11.03.2024 02:00

Ulga na innowacyjnych pracowników jako uzupełnienie ulgi B+R

Foto: Adobe Stock

Zgodnie z założeniami ustawodawcy, efektywne pozyskiwanie wyspecjalizowanych w tym obszarze pracowników na konkurencyjnych warunkach pracy miała ułatwić dostępna na dobrą sprawę dopiero od 2023 roku nowa ulga podatkowa, która jest swego rodzaju dopełnieniem obowiązującej już od lat w polskim systemie podatkowym ulgi badawczo-rozwojowej (B+R).

Ulga na innowacyjnych pracowników, została wprowadzona do ustaw o podatkach dochodowych z początkiem stycznia 2022 roku w ramach „Polskiego Ładu” wraz z ulgą na robotyzację oraz ulgą na prototyp, jako dodatkowa zachęta podatkowa wypełniająca przestrzeń między ulgami B+R oraz IP BOX. W praktyce podatnicy mogli z niej skorzystać pierwszy raz w 2023 roku.

Pozostało 94% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Konsumenci
Sąd Najwyższy orzekł w sprawie frankowiczów. Eksperci komentują
Prawo dla Ciebie
TSUE nakłada karę na Polskę. Nie pomogły argumenty o uchodźcach z Ukrainy
Praca, Emerytury i renty
Niepokojące zjawisko w Polsce: renciści coraz młodsi
Prawo karne
CBA zatrzymało znanego adwokata. Za rządów PiS reprezentował Polskę
Aplikacje i egzaminy
Postulski: Nigdy nie zrezygnowałem z bycia dyrektorem KSSiP