WZPT trzeba dokumentować fakturą ustrukturyzowaną z KSeF

Po wejściu w życie przepisów wprowadzających obowiązek korzystania z KSeF, wewnątrzwspólnotowe przemieszczenie towarów własnych powinno być dokumentowane fakturą ustrukturyzowaną wystawianą w KSeF.

Publikacja: 05.02.2024 02:00

WZPT trzeba dokumentować fakturą ustrukturyzowaną z KSeF

Foto: Adobe Stock

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidualnej wydanej 21 grudnia 2023 r. (nr 0114-KDIP1-2.4012. 484.2023.2.GK) zajął stanowisko w sprawie obowiązku dokumentowania fakturami ustrukturyzowanymi (tzw. e-fakturami) wystawianymi w KSeF wewnątrzzakładowego przemieszczenia towarów własnych w ramach wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów, po wejściu w życie obowiązku korzystania z KSeF.

Rozstrzygnięcie zapadło w okolicznościach dotyczących zagranicznej spółki posiadającej w Polsce stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej. W ramach prowadzonej działalności spółka dokonuje przemieszczenia towarów własnych (dalej: WZPT) z Polski do Niemiec. Tego rodzaju przemieszczenia są rozliczane jako wewnątrzwspólnotowe dostawy towarów, zgodnie z art. 13 ust. 3 ustawy o VAT.

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Prawo karne
CBA zatrzymało znanego adwokata. Za rządów PiS reprezentował Polskę
Spadki i darowizny
Poświadczenie nabycia spadku u notariusza: koszty i zalety
Podatki
Składka zdrowotna na ryczałcie bez ograniczeń. Rząd zdradza szczegóły
Ustrój i kompetencje
Kiedy można wyłączyć grunty z produkcji rolnej
Sądy i trybunały
Sejm rozpoczął prace nad reformą TK. Dwie partie chcą odrzucenia projektów