Korepetycje z matematyki zwolnione z VAT

Fiskus zgadza się, że korepetycje są zwolnione z podatku VAT. Nauczyciel nie musi pracować w szkole, powinien jednak mieć kierunkowe wykształcenie.

Publikacja: 06.11.2023 02:00

Korepetycje z matematyki zwolnione z VAT

Foto: Adobe Stock

Takie są wnioski z interpretacji dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 24 sierpnia 2023 r. (0113-KDIPT1-1.4012.412. 2023.2.AK).

Wystąpiła o nią kobieta zamierzająca prowadzić korepetycje z matematyki, fizyki i chemii. Ma wykształcenie wyższe (politechnika), ukończyła też (albo kończy, bo we wniosku o interpretację podaje różne informacje) podyplomowe studia matematyczne (na kierunku matematyka w szkole). Obecnie uczęszcza także na studia podyplomowe dla nauczycieli przedmiotów lub zajęć prowadzonych w szkole podstawowej i ponadpodstawowej. Zakres studiów obejmuje nauczanie fizyki, przyrody i chemii. Na razie nie jest pracownikiem oświaty. Planuje jednak w najbliższym czasie zatrudnić się w szkole średniej jako nauczycielka matematyki. Dodatkowe zajęcia będą przez nią realizowane zgodnie z programem oświaty przewidzianym dla przedszkoli, szkół podstawowych i średnich. Umowy zawierane są z rodzicami uczniów.

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Konsumenci
Rzecznik generalny TSUE o restrukturyzacji Getin Banku: ocenić musi polski sąd
Praca, Emerytury i renty
Rząd ma problem z emeryturami. Trybunał wymusił kosztowne zmiany
Prawo dla Ciebie
Miliony z Funduszu bez konkursów. Eksperci są pewni: Ziobro złamał konstytucję
Podatki
Skarbówka będzie łapać już tylko prawdziwych oszustów
Materiał Promocyjny
Jaki jest proces tworzenia banku cyfrowego i jakie czynniki są kluczowe dla jego sukcesu?
Sądy i trybunały
SN dopuszcza piętrowe wyłączenia sędziów
Płace
Ostatnia taka podwyżka pensji. W przyszłym roku czeka nas rewolucja