Korepetycje z matematyki zwolnione z VAT

Fiskus zgadza się, że korepetycje są zwolnione z podatku VAT. Nauczyciel nie musi pracować w szkole, powinien jednak mieć kierunkowe wykształcenie.

Publikacja: 06.11.2023 02:00

Korepetycje z matematyki zwolnione z VAT

Foto: Adobe Stock

Takie są wnioski z interpretacji dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 24 sierpnia 2023 r. (0113-KDIPT1-1.4012.412. 2023.2.AK).

Wystąpiła o nią kobieta zamierzająca prowadzić korepetycje z matematyki, fizyki i chemii. Ma wykształcenie wyższe (politechnika), ukończyła też (albo kończy, bo we wniosku o interpretację podaje różne informacje) podyplomowe studia matematyczne (na kierunku matematyka w szkole). Obecnie uczęszcza także na studia podyplomowe dla nauczycieli przedmiotów lub zajęć prowadzonych w szkole podstawowej i ponadpodstawowej. Zakres studiów obejmuje nauczanie fizyki, przyrody i chemii. Na razie nie jest pracownikiem oświaty. Planuje jednak w najbliższym czasie zatrudnić się w szkole średniej jako nauczycielka matematyki. Dodatkowe zajęcia będą przez nią realizowane zgodnie z programem oświaty przewidzianym dla przedszkoli, szkół podstawowych i średnich. Umowy zawierane są z rodzicami uczniów.

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Zamów w promocji 99 zł za pierwszy miesiąc, każdy kolejny w cenie 219zł

Korzystaj z nieograniczonego dostępu m.in. do artykułów, raportów prawnych i ekonomicznych, specjalistycznych rankingów a także weekendowego wydania „Plus Minus”.
Możesz zrezygnować w każdej chwili.

Prawo dla Ciebie
Koniec abonamentu RTV. Ma go zastąpić opłata w wysokości 8-9 zł miesięcznie
Prawo karne
Prezydent Andrzej Duda ułaskawił prawicowego publicystę
Konsumenci
TSUE orzekł na korzyść frankowiczów. Co ten wyrok oznacza dla banków
Prawo dla Ciebie
Sąd rozstrzygnie spór między córką i wdową po Grzegorzu Ciechowskim
Zawody prawnicze
Adwokatura przyjęła nowe zasady wykonywania zawodu. Zmiany w etyce i zastępstwach
Materiał Promocyjny
Jakie technologie czy też narzędzia wspierają transformację cyfrową biznesu?