Polski Ład wspiera działalność innowacyjną

Przy okazji reformy podatkowej z 2022 r. zmodyfikowano ulgi na rozwój, przez co zwiększyło się wsparcie dla transformacji cyfrowej przemysłu, zatrudniania wysoko wykwalifikowanych pracowników i wprowadzania na rynek nowych produktów.

Publikacja: 05.06.2023 00:11

Polski Ład wspiera działalność innowacyjną

Foto: Adobe Stock

Od kilku już lat przedsiębiorcy mogą korzystać z preferencji podatkowych na innowacyjność. Znane dotychczas ulgi na działalność badawczo-rozwojową (ulga B+R) czy ulga IP Box początkowo nie cieszyły się zbyt dużą popularnością, jednak na przestrzeni ostatnich lat wiele się w tej kwestii zmieniło. Przy okazji wprowadzenia Polskiego Ładu ulgi na rozwój zostały uatrakcyjnione, co zdecydowanie wpisuje się w widoczny od jakiegoś już czasu trend wspierania aktywności o wyższej wartości dodanej. Również sami przedsiębiorcy mają coraz większą świadomość możliwości, jakie dają im preferencje podatkowe dotyczące działalności innowacyjnej. Coraz częściej instrumenty te są szansą na dodatkowe wsparcie finansowe oraz rozwój firm w kierunku Przemysłu 4.0.

Pozostało 92% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Konsumenci
Paliwo będzie droższe o 50 groszy na litrze, rachunki za gaz o jedną czwartą
Praca, Emerytury i renty
Krem z filtrem, walizka i autoresponder – co o urlopie powinien wiedzieć pracownik
Podatki
Wykup samochodu z leasingu – skutki w PIT i VAT
Nieruchomości
Jak kwestionować niezgodne z prawem plany inwestycyjne sąsiada? Odpowiadamy
Materiał Promocyjny
Mity i fakty – Samochody elektryczne nie są ekologiczne
Nieruchomości
Wywłaszczenia pod inwestycje infrastrukturalne. Jakie mamy prawa?