Niektóre świadczenia socjalne w 2023 r. nadal z wyższym limitem

Odwołanie stanu epidemii ogłoszonego z powodu Covid-19 powoduje, że obecny rok powinien być ostatnim, w którym zwolnione z podatku są większe kwoty dopłaty do wypoczynku dzieci i młodzieży.

Publikacja: 31.12.2022 13:00

Niektóre świadczenia socjalne w 2023 r. nadal z wyższym limitem

Foto: AdobeStock

W ramach działań polegających na przeciwdziałaniu gospodarczo – społecznych skutkom choroby Covid-19 podniesione zostały limity zwolnień przedmiotowych określonych w art. 21 ust. 1 pkt 9a, pkt 26 lit. b, pkt 67 i pkt 78 lit. b ustawy o PIT. Zmiana ta ma charakter przejściowy i wynika z dodanego do ustawy o PIT art. 52l.

Pierwotnie podwyższone limity miały obowiązywać czasowo – w 2020 r., a w przypadku świadczeń otrzymanych przez pracownika w związku z finansowaniem działalności socjalnej oraz dopłaty do wypoczynku – także w 2021 r. Jednak ustawą z 28 listopada 2020 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2020 r., poz. 2123) od 1 grudnia 2020 r. stosowanie podwyższonych limitów zwolnień określonych w:

Pozostało 90% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Sądy i trybunały
Łukasz Piebiak wraca do sądu. Afera hejterska nadal nierozliczona
Zawody prawnicze
Korneluk uchyla polecenie Święczkowskiego ws. owoców zatrutego drzewa
Konsumenci
UOKiK ukarał dwie znane polskie firmy odzieżowe. "Wełna jedynie na etykiecie"
Zdrowie
Mec. Daniłowicz: Zły stan zdrowia myśliwych nie jest przyczyną wypadków na polowaniach
Sądy i trybunały
Rośnie lawina skarg kasacyjnych do Naczelnego Sądu Administracyjnego