Podatnicy rozliczający się na zasadach ogólnych (według skali) mają prawo do pomniejszenia swojego dochodu o wydatki poniesione na użytkowanie Internetu w wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym kwoty 760 zł. Wysokość tych wydatków ustalana jest na podstawie dokumentu stwierdzającego poniesienie zawierającego w szczególności: dane identyfikujące kupującego (odbiorcę usługi) i sprzedającego usługę, rodzaj zakupionej usługi oraz kwotę zapłaty.
Wydatki na użytkowanie Internetu będą mogły być odliczone od dochodu pod warunkiem, że nie zostały one wcześniej zaliczone do kosztów uzyskania przychodów, nie zostały odliczone od przychodu opodatkowanego ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych, nie były też odliczone przez podatnika opodatkowanego podatkiem tonażowym albo nie zostały zwrócone podatnikowi w jakiejkolwiek formie.
Odliczeniu od dochodu podlegają wyłącznie wydatki związane z użytkowaniem Internetu.
W pojęciu tym nie mieszczą się ponoszone kary umowne oraz odsetki z tytułu nieterminowych płatności dostawcy usługi. Wydatkiem poniesionym na użytkowanie sieci jest wynagrodzenie, jakie podatnik płaci dostawcy tej usługi, a nie rekompensata za zawinione niewywiązanie się przez niego z umowy. Działania takie nie mają bowiem żadnego związku z samym użytkowaniem Internetu, a jedynie podwyższają wysokość zobowiązań wobec dostawcy usług.
Należy zaznaczyć, że urzędy skarbowe bardzo restrykcyjnie podchodzą do kwestii dokumentowania takich wydatków.