Tylko 99 zł za rok czytania.
Co zyskasz kupując subskrypcję? - możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Aktualizacja: 05.07.2020 07:57 Publikacja: 03.07.2020 00:01
Suczki Bona, Hope i Peace sklonowane przez specjalistów Narodowego Uniwersytetu Seulskiego w 2006 r. Czy z czasem także klonowanie ludzi będzie dozwolone prawem?
Foto: ASSOCIATED PRESS/East News
Właściciele Toppera mieli refleks i w porę pobrali materiał genetyczny mistrza rodeo, dwukrotnego zwycięzcy teksańskiego konkursu na konia roku. Gdy więc wierzchowiec niespodziewanie zmarł, mogli zwrócić się do firmy Viagen Pets o sklonowanie zwierzęcia. W połowie maja Little Topper urodził się w Amarillo, siedzibie firmy.
Klonowanie zwierząt to już dojrzały biznes. Nie jest tanio, ale usługa jest unikatowa – za klon konia trzeba zapłacić 85 tys. dol., psa – 50 tys. dol., a kota – 35 tys. dol. – Sama skopiowałam mojego kochanego kotka Benjiego. Jego klon ma bardzo podobny charakter. Jest zrelaksowany, wręcz flegmatyczny. A to rzadkość u kotów bengalskich – zachęca Melaine Rodriguez z Viagen Pets. Na razie operacje są drogie, bo technologia wciąż jest niedoskonała: wymaga wielokrotnego powtórzenia zabiegu, zanim okaże się skuteczny. Ale z każdym rokiem jest udoskonalana. I może się z czasem okazać w zasięgu finansowym przeciętnego Amerykanina.
„Przyszłość” Naomi Alderman jest dobrze napisana, lecz słabo pomyślana. Tym samym wkracza w obszar naiwności. Bo...
W „Pilo and the Holobook” gracze wcielają się w kosmicznego lisa odkrywcę.
Jesteśmy zbudowani z tego samego „materiału”, a jednak starzejemy się inaczej.
Oglądam raczej starsze filmy. Ostatnio puściłam córkom film „Good bye, Lenin!” i zrobił na mnie większe wrażenie...
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
W nowym dziele twórcy „Peaky Blinders” bohaterowie, nawet ci szlachetni, noszą w sobie mrok. Jedni nauczyli się...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas