Świerczok na strzelenie trzech goli potrzebował zaledwie siedmiu minut - na murawie pojawił się w 73 minucie i niemal od razu strzelił gola. Kolejne trafienia dołożył w 78 i 80 minucie.

Dzień wcześniej swój pierwszy mecze w eliminacjach do tegorocznej edycji Ligi Mistrzów rozegrała warszawska Legia, która wygrała na wyjeździe z Cork City 1:0 po golu Michała Kucharczyka.

W środę rozegrano też pierwszy mecz dwumeczu, który wyłoni rywala, który - jeśli Legia awansuje - zmierzy się z mistrzem Polski w II rundzie. W meczu słowackiego Spartaka Trnava z bośniackim klubem Zrinjski Mostar padł wynik 1:0 dla mistrzów Słowacji.

1:0 wygrał swój mecz również azerski Karabach Agdam z Jakubem Rzeźniczakiem w składzie. Rywalami Azerów była słoweńska Olimpija Lublana.