Serie A: Zadyszka Milanu. Nie będzie Ligi Mistrzów?

W 33. kolejce Serie A Lazio Rzym wygrało z AC Milanem 3:0. To druga z rzędu przegrana ekipy z Mediolanu - podaje Onet.

Aktualizacja: 27.04.2021 07:30 Publikacja: 27.04.2021 07:16

Po porażce z Lazio Milan spadł na piąte miejsce w tabeli - a więc pierwsze, które nie daje szansy na grę w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie.

Milan ostatni raz grał w Lidze Mistrzów siedem lat temu - przypomina Onet. W tym sezonie długo wydawało się, że mediolańczykom uda się wreszcie zakwalifikować do tych rozgrywek, ale na finiszu sezonu klub złapał zadyszkę i niewykluczone, że po raz kolejny będzie musiał obejść się smakiem.

Milan ma obecnie 66 punktów na koncie - tyle samo co czwarty Juventus i trzecie Napoli. Drugie miejsce w tabeli zajmuje Atalanta z 68 punktami, a pierwsze - Inter, który ma na koncie 79 "oczek" i pewnie zmierza po tytuł mistrza Włoch.

W meczu z Lazio Milan przegrywał od drugiej minuty - Ciro Immobile zagrał wówczas do Joaquina Correi, a ten w sytuacji sam na sam pokonał Gianluigiego Donnarummę.

Siedem minut po przerwie na 2:0 znów trafił Correa - bramka padła po stracie piłki przez Hakana Calhanglu i przytomnym zachowaniu Luisa Alberto.

Wynik meczu ustalił w końcówce Ciro Immobile.

Lazio traci obecnie do Milanu, Juventusu i Napoli pięć punktów. Do końca sezonu pozostało pięć kolejek.