La Liga: Real goni Barcelonę

Real Madryt wygrał u siebie z Valencią 2:0 w zaległym meczu 17. kolejki La Liga, dzięki czemu "Królewscy" zmniejszyli dystans do liderującej w tabeli Barcelony do pięciu punktów.

Publikacja: 03.02.2023 06:01

Vinicius Junior

Mecz z Valencią był 200 spotkaniem w barwach Realu dla Viniciusa Juniora - zauważa Onet.

Valencia przystąpiła do meczu pod wodzą tymczasowego szkoleniowca, Salvadora Gonzáleza Marco znanego jako Voro, który po raz szósty zgodził się przejąć stery klubu w okresie przejściowym, po rozstaniu z dotychczasowym szkoleniowcem (w poniedziałek z Valencią rozstał się Gennaro Gattuso).

Oba gole dla Realu padły w drugiej połowie. W 53. minucie Karim Benzema zagrał do Marco Asensio, który przed polem karnym "Nietoperzy" miał dużo czasu, mógł więc przymierzyć i umieścić piłkę w "okienku" bramki bramkarza gości.

200

Tyle razy w barwach Realu zagrał Vinicius Junior

W 55. minucie wynik podwyższył Vinicius Junior, który uczcił golem swój jubileusz w barwach Realu.

Valencia kończyła mecz w dziesiątkę - w końcówce spotkania Gabriel Paulista brutalnie sfaulował Viniciusa i musiał przedwcześnie udać się do szatni.

2 / 3
Real - Bayern. Niebywały horror w grze o finał Ligi Mistrzów, bohater Joselu
Karuzela trenerska w Ekstraklasie. Powrót Marka Papszuna i pierwszy Duńczyk w historii ligi
Czas rozliczeń w PSG. Pożegnanie z Kylianem Mbappe
Liga Mistrzów. Jak Borussia Dortmund zagrała na nosie krezusom z Paryża i zadziwiła Europę