Ronaldo w listopadzie rozwiązał kontrakt z Manchesterem United za porozumieniem stron. Wcześniej udzielił głośnego wywiadu, w którym skrytykował swojego trenera z Manchesteru, Erika ten Haga oraz klub, który - jego zdaniem - nie udzielił mu odpowiedniego wsparcia.

Po tym wywiadzie obie strony zdecydowały się na rozwiązanie kontraktu, który wiązał Ronaldo z Manchesterem United do czerwca 2023 roku.

Czytaj więcej

Mundial w Katarze: Portugalia chce "odzyskać" gola Ronaldo

Teraz Ronaldo, który pozostaje wolnym zawodnikiem, miał otrzymać ofertę dwuletniego kontraktu od klubu Al-Nassr z Arabii Saudyjskiej.

Sprowadzeniem Ronaldo miały być zainteresowane przede wszystkim kluby z MLS, ale tych zespołów może być nie stać na spełnienie oczekiwań płacowych piłkarza. Al-Nassr ma być gotów podpisać z Ronaldo kontrakt wart łącznie 400 mln dolarów, obowiązujący do 2025 roku.

400 mln

Tyle (w dolarach) ma być wart dwuletni kontrakt Cristiano Ronaldo z Al-Nassr

Ronaldo to jeden z najlepszych piłkarzy w historii futbolu, pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki, pięciokrotny tryumfator Ligi Mistrzów, mistrz Europy z 2016 roku.

Na mundialu w Katarze Portugalia, której Ronaldo jest kapitanem, awansowała już do 1/8 finału. Ronaldo zdobył jak dotąd jednego gola na mistrzostwach - z karnego, przeciwko Ghanie.