Robert Lewandowski


Było niebezpiecznie, z trybun leciały butelki i baterie, ale udało się dokończyć to spotkanie. Byliśmy gotowi na dalszą grę. Mecz mieliśmy pod kontrolą. Zachowaliśmy czyste konto, w ofensywie mogliśmy stworzyć więcej sytuacji do strzelenia gola, ale wykonaliśmy zadanie i najważniejsze są trzy punkty. Wielokrotnie zawodnicy wchodzący z ławki pomagali nam wygrać i tak było właśnie dzisiaj. Znakomite dośrodkowanie Mateusza, świetne wykończenie Karola. Chcemy zdobyć w tych eliminacjach jeszcze sześć punktów. Zobaczymy, które da nam to miejsce.Czytaj więcej

Albania - Polska. Joker dał zwycięstwo, skandal na trybunach

Piotr Zieliński


Albańczycy postawili twarde warunki, ale poza dwiema, trzema groźnymi akcjami rywali kontrolowaliśmy ten mecz. Nie dałem się sprowokować, gdy czekając na wykonanie rzutu rożnego, leciały w moją stronę butelki. Wtedy były one jeszcze puste. Po strzelonym golu z trybun poleciały już jednak butelki wypełnione wodą. Na szczęście żaden z chłopaków nie dostał w głowę. Po zejściu do szatni otrzymaliśmy sygnał, że za pięć-dziesięć minut wracamy na boisko. Nikt nie zakładał walkowera, nikt nie siadał, wszyscy przygotowywali się na dalszą grę. Zwycięstwo w takich okolicznościach wzmacnia. Nie grałem na wielu stadionach, gdzie było tak głośno. Czekamy teraz na listopadowe mecze. Cel to dwa zwycięstwa.

Czytaj więcej

Gol Karola Świderskiego zapewnił polskiej reprezentacji trzy punkty
Stefan Szczepłek: Plan wykonanyPaulo Sousa


To był trudny mecz. Trzeba było się przyzwyczaić do innej murawy. Musieliśmy stoczyć wiele bitew i do końca utrzymać koncentrację. Taktycznie podjęliśmy ważne decyzje. Wejście Karola było kluczowe. To nie było łatwe spotkanie do sędziowania. Arbiter zdał egzamin.

Czytaj więcej

Robert Lewandowski
Eliminacje MŚ: Albania-Polska 0:1

Karol Świderski 


Cieszę się, że mogłem pomóc zespołowi, ale gratulacje należą się wszystkim chłopakom. Włożyliśmy w ten mecz wiele serca.