LE: Leicester remisuje z Napoli. Legia na czele grupy

Leicester zremisował z Napoli 2:2 w meczu grupy C Ligi Europy, w której gra również Legia Warszawa. Oznacza to, że po pierwszej serii gier w grupie prowadzi Legia, która wygrała w Moskwie ze Spartakiem 1:0.

Publikacja: 17.09.2021 06:03

Leicester traci gola w meczu z Napoli

Długo wydawało się, że Leicester zacznie rywalizację w Lidze Europy od zwycięstwa - do 88. minuty "Lisy" prowadziły 2:1. W ostatniej chwili Włosi zdołali jednak doprowadzić do wyrównania.

W podstawowej jedenastce Napoli wybiegł na murawę wracający do gry po kontuzji Piotr Zieliński. Polak spędził na murawie 64. minuty.

Leicester wyszedł na prowadzenie w 8. minucie - Harvey Barnes zagrał do Ayoze Pereza, a ten strzałem w prawy dolny róg pokonał bramkarza gości - relacjonuje Onet.

W 37. minucie do wyrównania mógł doprowadzić Zieliński, ale jego strzał został zablokowany przez obrońców. Tuż przed przerwą Kasper Schmeichel obronił oddany z bliska strzał głową Hirvinga Lozano.

64 minut

Tyle czasu spędził na murawie w meczu z Leicester Piotr Zieliński

W 64. minucie prowadzenie gospodarzy podwyższył Barnes - tym razem w roli podającego wystąpił Kelechi Iheanacho.

Utrata drugiego gola podrażniła Napoli, które rzuciło się do odrabiania strat. W 69. minucie Adrian Ruiz znalazł podaniem Victora Osimhena, a ten zdobył bramkę kontaktową.

Ten sam zawodnik w 88. minucie doprowadził do remisu - tym razem wykorzystał zagranie Matteo Politano i strzałem głową pokonał Schemichela.

Leicester kończył mecz w dziesiątkę - w doliczonym czasie gry z boiska został wyrzucony Wilfred Ndidi.

2 / 3
Wygrać i zapomnieć o nieudanych eliminacjach. Lewandowski gotów na baraże z Estonią
Robert Lewandowski przed barażami o Euro 2024: wierzę, że awansujemy