Aktualizacja: 07.07.2017 08:08 Publikacja: 07.07.2017 08:08
Foto: Fotolia
Związek Nauczycielstwa Polskiego negatywnie zaopiniował zmiany w Karcie nauczyciela, m.in. dotyczące oceny pracy nauczycieli, przewidziane w projekcie ustawy o finansowaniu zadań oświatowych. Związkowi nie podoba się konieczność zasięgania opinii rady rodziców i samorządu szkolnego, bo w ten sposób na notę miałyby wpływ czynniki pozamerytoryczne.
Związkowcom nie przypadła do gustu zwłaszcza możliwość rozwiązania umowy z nauczycielem, który dostanie ocenę niezadowalającą. Trudno bowiem wyobrazić sobie placówkę, w której pracują osoby tak ocenione. Tworzenie zaś przez każdego dyrektora osobnego regulaminu oceny pracy nauczycieli zdaniem ZNP zaowocuje kalejdoskopem rozwiązań, które nie będą miały nic wspólnego z porównywalnością wymagań. Projekt ustawy przewiduje, że ocena wyróżniająca uprawniałaby nauczyciela do dodatku finansowego. Będzie on przysługiwał nauczycielowi dyplomowanemu po pięciu latach od nadania stopnia. Zdaniem ZNP kryteria umożliwiające uzyskanie oceny wyróżniającej muszą być więc starannie przemyślane.
Mój klient nie przyznał się do zarzucanych mu czynów; złożył oświadczenie dotyczące swojej kondycji zdrowotnej –...
Rzecznik Praw Pacjenta wypłaci pacjentowi najwyższą możliwą do przyznania sumę świadczenia kompensacyjnego z Fun...
Sąd Najwyższy uznał w środę częściowo skargi Karola Nawrockiego i Marka Jakubiaka, którzy zakwestionowali niektó...
Czy złożenie w akcie notarialnym nieprawdziwego oświadczenia stanowi przestępstwo? Sprawę, na kanwie historii z...
Wiemy, że maturzyści i ósmoklasiści często pragną sprawdzić swoje odpowiedzi zaraz po zakończeniu egzaminu. Dzię...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas