Tak wynika z [b]wyroku Sądu Apelacyjnego w Lublinie (sygn. I ACz 8/ 10)[/b].
W październiku 2009 r. Urząd Celny w Warszawie zabezpieczył 100 telewizorów LCD odtwarzających dźwięk zgodnie z technologią MPEG Audio. Importerem sprzętu jest spółka spod Garwolina prowadząca sklep internetowy.
Koncern Koninklijke Philips Electronics stwierdził, że zatrzymane urządzenia wykorzystują jego opatentowane rozwiązanie technologiczne pod nazwą "sposób transmisji i/lub odbioru szerokopasmowego sygnału cyfrowego, układ transmisji oraz układ odbiorczy do stosowania tego sposobu", tzw. technologię MPEG Audio. Zwrócił się do sądu o zakazanie spółce naruszania patentu wraz z wnioskiem o zabezpieczenie roszczeń.
Sąd Okręgowy w Lublinie uznał, że wniosek o zabezpieczenie jest zasadny, ponieważ koncern uprawdopodobnił swoje roszczenie oraz interes prawny w udzieleniu zabezpieczenia.
Zakazał spółce spod Garwolina używania, wprowadzania do obrotu lub importowania w czasie procesu urządzeń wykorzystujących chronioną patentem technologię bez zgody Philipsa. Postanowił także o wycofaniu z obrotu i zniszczeniu będących własnością pozwanej spółki spornych urządzeń poprzez oddanie ich pod dozór komornika lub osoby trzeciej i nakazanie wycofania z obrotu wprowadzonych przez nią uprzednio spornych urządzeń elektronicznych.