Taką negatywną opinię wydała Rada Miasta Chełma, która nie zgodziła się, by spółka Fortuna zorganizowała salon gier na automatach przy ul. Lwowskiej 15. Argumentowała, że od kilku lat konsekwentnie nie pozwala na lokalizację tego typu punktów w centrum miasta.
Wskazana przez wnioskodawcę ulica Lwowska należy do ruchliwych, a zarazem najbardziej prestiżowych ulic w mieście. Znajdują się tam m.in. deptak, kawiarnie, szkoły, budynki liturgiczne. Na deptaku odbywają się też uroczystości patriotyczne. Salon gier nie tylko skomplikuje ruch, ale i spowoduje zagrożenie bezpieczeństwa.
Rada powołała się na negatywne opinie policji, Rady Osiedla Śródmieście, a także miejskich komisji do spraw bezpieczeństwa publicznego oraz oświaty i kultury.
– Rada nie sprzeciwia się w ogóle istnieniu w Chełmie salonów gier prowadzonych przez spółkę, ale istnieniu ich w tym miejscu – argumentowała Zofia Pawłowska reprezentująca Radę Miasta Chełma. [b]Spółka Fortuna odwołała się od tej decyzji do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie (sygn. III SA/Lu 323/08)[/b].
Domagała się stwierdzenia nieważności uchwały. Argumentowała, że w tej sprawie nie ma żadnych merytorycznych powodów, które uzasadniałyby wydanie negatywnej opinii o wskazanej lokalizacji salonu gier. Zdaniem spółki rada kierowała się wyłącznie niechęcią do tego typu działalności. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie oddalił skargę spółki, stwierdzając, że rozstrzygnięcie Rady Miasta Chełma jest prawidłowe.