Rozdział 1. Irlandzki PKB II kwartał z rzędu osiągnął ujemną dynamikę. Oznacza to, że Irlandia jest pierwszym krajem UE, który wszedł w fazę tzw. technicznej recesji. Główną przyczyną jest spadek wydatków w budownictwie mieszkaniowym i konsumpcji. Irlandzka giełda od szczytu spadła ok. 65 proc., w 2008 r. o ok. 50 proc.
Rozdział 2. Kolejny pomysł na uratowanie amerykańskich instytucji finansowych przybiera realne kształty. Błędy popełnione przez gwiazdy świata finansów zostaną naprawione przez biurokratów przy wykorzystaniu pieniędzy podatników. Osiągnięte w Kongresie porozumienie gwarantuje przekazanie na ten cel 700 mld dol. Uczestnicy rynków są zadowoleni. Sama zapowiedź powstania planu Paulsona spowodowała wzrost indeksów giełdowych.
Rozdział 3. Współdziałające rządy Belgii, Holandii i Luksemburga wyłożą ponad 11 mld euro na dofinansowanie Fortis Banku, największej belgijskiej grupy finansowej. Przyczyną problemów jest portfel papierów wartościowych wystawionych na ryzyko amerykańskiego rynku hipotecznego o wartości ponad 40 mld euro. Akcja ratunkowa zakończyła się sukcesem.
Rozdział 4. Bradford & Bigley, jeden z większych brytyjskich kredytodawców na rynku hipotek, został przejęty przez państwo. Niedawno ten sam los spotkał Northern Rock. Akcję ratunkową poprzedził spadek kursu w 2008 r. o 93 proc.
Rozdział podsumowujący. Warren Buffett wykłada 5 mld dol. na kupno akcji uprzywilejowanych Goldman Sachs i nabywa za kolejne 5 mld dol. opcję kupna akcji w ciągu pięciu lat. Wygląda to na dobry interes, zwłaszcza że tuż po ogłoszeniu tej informacji Buffett mógł zaksięgować papierowy zysk przekraczający 430 mln dol.