Reklama
Rozwiń

Zataczający się transatlantyk

Czytam wnioski płynące z barometru prezesów „Rzeczpospolitej" i włos jeży mi się na głowie: w ciągu minionych 12 miesięcy wymieniona została niemal połowa szefów dużych państwowych firm. I to nie uwzględniając menedżerów pełniących w międzyczasie obowiązki prezesa.

Publikacja: 12.11.2018 20:00

Zataczający się transatlantyk

Foto: Adobe Stock

Kolejne wybory przyzwyczaiły nas już do tego, że zmianie układu rządowego towarzyszą personalne wstrząsy w spółkach pozostających pod kontrolą Skarbu Państwa. Tyle że od ostatnich upłynęły już trzy lata, a uspokojenia nie widać. Alior Bank od momentu przejęcia przez PZU miał już trzech prezesów, Energa od kwietnia 2015 r. pięciu, a z osobami pełniącymi jedynie tę funkcję – siedmiu. Jeśli odniesiemy to do ostatnich doniesień z koncernu Volkswagen, w którym sprawa sukcesji obecnego prezesa była rozpracowywana od kilku lat, a ostateczne decyzje ogłoszono pół roku przed zmianą, to widać, że sytuacja u nas jest skrajna.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Opinie Ekonomiczne
Bogusław Chrabota: Upały dołują światowe PKB
Opinie Ekonomiczne
Michał Hetmański, Kamil Laskowski: Hutnictwo to wyjątek od piastowskiej doktryny Tuska
Opinie Ekonomiczne
Krzysztof Adam Kowalczyk: Obniżka podatków to miraż. Należałoby je podnieść – na obronę
Opinie Ekonomiczne
Witold M. Orłowski: Wiadomość o śmierci Zachodu nieco przesadzona
Opinie Ekonomiczne
Marian Gorynia: Dlaczego organizujemy Kongres Ekonomistów Polskich?