Nieoficjalnie mówi się, że Daniluk zamierza kandydować na stanowisko szefa Komisji Nadzoru Finansowego, stąd decyzja o odejściu z resortu. Dotąd brał udział w posiedzeniach KNF jako przedstawiciel ministra finansów.
W resorcie Daniluk odpowiadał m.in. za przygotowanie przepisów o wprowadzeniu podatku bankowego. W odróżnieniu od zdecydowanych wypowiedzi ministra Finansów Jacka Rostowskiego za obciążeniem banków dodatkowym haraczem, wiceminister publicznie twierdził, że resort musi sprawdzić, czy takie posunięcie na pewno będzie korzystne dla kasy państwa. Nie twierdził jednak, że taki podatek się nie pojawi, tym bardziej, że w jednym z wywiadów wyznał, że ideą MF jest, aby podatek płaciły SKOK-i oraz instytucje kredytowe i oddziały banków zagranicznych w Polsce.
Daniluk skończył prawo na Uniwersytecie Warszawskim oraz podyplomowe studia w zakresie: prawa i ekonomii Wspólnot Europejskich oraz międzynarodowej bankowości i finansów. W latach 1989 - 2000 pracował na różnych stanowiskach w Narodowym Banku Polskim. Od roku 2000 do 2002 dyrektor Departamentu Nadzoru Wewnętrznego (audyt wewnętrzny) w Banku Gospodarki Żywnościowej S.A. W latach 2002 - 2008 dyrektor Departamentu Audytu Wewnętrznego w Narodowym Banku Polskim. Od 1 maja 2004 do lutego 2008 roku Członek Komitetu Audytorów Wewnętrznych w Europejskim Banku Centralnym (EBC). W 2008 został powołany na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów.
W grudniu pojawiły się spekulacje, że Daniluk obok Jerzego Pruskiego, który obecnie kieruje Bankowym Funduszem Gwarancyjnym, a także doradza prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu są głównymi kandydatami na stanowisko przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego. 29 września tego roku kończy się pięcioletnia kadencja obecnego przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego Stanisława Kluzy. Niewykluczone jednak, że największe szanse na kolejną kadencję ma dotychczasowy szef komisji.