Elżbieta Glapiak

Elżbieta Glapiak

Dwie reguły Tuska mają uratować finanse

Premier przedstawił założenia zmian w finansach publicznych. Ustawy mają powstać dopiero pod koniec 2010 roku. Ekonomiści nie wierzą, że zmniejszymy deficyt do 3 proc. w 2013 roku.

Znowu śmiertelne strzały w centrum Tunisu

Wszystko działo się kilkaset metrów od stołecznego Muzeum Bardo, miejsca najpoważniejszego zamachu terrorystycznego ostatnich lat w Tunezji.

Nie kupuj kota w worku

Kupując jakikolwiek produkt warto wiedzieć, za co tak naprawdę się płaci. Przy ubezpieczeniach jest to podwójnie ważne, ponieważ jeśli źle dobierzemy polisę, albo nie zabezpieczymy się na wypadek zdarzenia, którego się najbardziej obawiamy, ubezpieczyciel nie zapłaci nam ani grosza.

Do banku po polisę

Około 20 proc. ubezpieczeń w Polsce kupowanych jest w banku. Tak przynajmniej wynika z pierwszego Ogólnopolskiego Badania Bancassurance przeprowadzonego na zlecenie Europ Assistance Polska.

Polisa dla oldtimera

Polacy kochają starocie, dotyczy to także zabytkowych aut. Według szacunków w rękach polskich koneserów znajduje się obecnie ok. 50 tysięcy takich pojazdów. I to całkowicie zdolnych do poruszania się po drogach.

MSP powinny sprawdzać wiarygodność partnera

Blisko jedna czwarta firm ostrzega, że płatności realizowane są wobec nich dużo wolniej niż przed rokiem. Najgorzej sytuacja wygląda w budowlance.

Zawsze jest jakaś dziura do załatania

Ściąganie dywidend z państwowych spółek to najprostszy i najłatwiejszy sposób na doraźne zasypanie budżetowej dziury.

Małe i średnie motorem wzrostów

Coraz więcej aut bierzemy w leasing. Świadczą o tym wyniki Grupy Masterlease, która zanotowała rekordowy kwartał pod względem liczby sfinansowanych pojazdów. Zysk firmy sięgnął 11,5 mln zł.

Działanie w zgodzie z prawem przeszkadza w rozwoju

Rząd przegrywa walkę z korupcją, a niestabilność gospodarcza i nieprzejrzyste przepisy, w tym często zmieniające się zasady podatkowe sprawiają, że nadużyć jest więcej.

Bicz Brukseli może powrócić

Finanse publiczne w naszym kraju nie zachwycają, ale ich kondycja się poprawia, czego wynikiem jest rekomendacja Komisji Europejskiej o zdjęciu z nas procedury nadmiernego deficytu.