Małe i średnie motorem wzrostów

Coraz więcej aut bierzemy w leasing. Świadczą o tym wyniki Grupy Masterlease, która zanotowała rekordowy kwartał pod względem liczby sfinansowanych pojazdów. Zysk firmy sięgnął 11,5 mln zł.

Publikacja: 14.05.2015 14:37

Małe i średnie motorem wzrostów

Foto: Bloomberg

Wzrost liczby sfinansowanych samochodów wyniósł ponad 43 proc. Natomiast całkowita flota grupy zwiększyła się w porównaniu do tego samego okresu roku ubiegłego o ponad 5 proc. Tym samym na koniec I kwartału 2015 roku stan floty Grupy Masterlease wyniosła łącznie 24 353 samochody. Liczba samochodów sfinansowanych w tym okresie wyniosła 2 328, wobec 1621 aut rok wcześniej.

Konrad Karpowicz, członek zarządu i dyrektor handlowy Prime Car Management dobre wyniki tłumaczy faktem, że na przełomie roku 2014 i 2015 firma wygrała szereg przetargów na dostawę flot samochodów do korporacji – łącznie około 900 samochodów. Co więcej, właśnie rozstrzygają się przetargi na kolejne 1500 aut. Masterlease liczy, że w całym roku uda się sfinansować ok. 4500 pojazdów. Kolejne ponad 5000 dostaw spółka zamierza zrealizować w segmencie Małych i Średnich Przedsiębiorstw, gdzie jest zdecydowanym liderem.

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Ubezpieczenia
PZU wypłaci akcjonariuszom sutą dywidendę. Kurs w górę
Ubezpieczenia
Wiemy, kto ubezpieczył halę przy Marywilskiej. Wielkie kwoty w grze
Ubezpieczenia
Polisa dla kota lub psa? Aż 40 proc. właścicieli nawet nie wie, że są takie ubezpieczenia
Ubezpieczenia
Szefowa LINK4 odwołana. Jest nowa prezes, pełniąca obowiązki
Ubezpieczenia
Uścińska: System emerytalny jest bezpieczny dla państwa, wymagający dla ludzi