Z drugiej zaś strony koszty kredytu mieszkaniowego, takie jak oprocentowanie czy prowizja, są uzależnione od skorzystania przez klienta z innych produktów w banku. Mamy więc do czynienia z tak zwanym cross-sellingiem, czyli sprzedawaniem dodatkowych opcji lub produktów uzupełniających do złożonego już zamówienia.
W PKO BP osoby, które zaciągną kredyt mieszkaniowy, mogą otrzymać kartę kredytową Własny Kąt. Jej maksymalny limit wynosi 30 tys. zł. Oprócz wszystkich usług dostępnych dla posiadaczy srebrnych kart kredytowych można korzystać także z programu rabatowego i innych przywilejów u partnerów banku – firm z branży budowlanej, wyposażenia wnętrz i prasy fachowej.
Osoby, które w Banku BPH zaciągną kredyt mieszkaniowy, mogą z kolei liczyć na obniżoną marżę w przypadku nabycia rachunku osobistego i karty kredytowej. Dodatkowo konto osobiste, które otworzą, będzie zwolnione z opłat do 12 miesięcy. Nie zostanie też pobrana opłata za wydanie pierwszej karty kredytowej.
W Multibanku kredytobiorca ma możliwość bezpłatnego prowadzenia rachunku osobistego przez cały okres kredytowania, przy zachowaniu odpowiednich minimalnych wpływów na rachunek. Bank proponuje też bezpłatny dostęp do rachunku przez Internet. Można również otrzymać kartę kredytową z gwarantowanym limitem, bezpłatną dla głównego kredytobiorcy przez pierwszy rok funkcjonowania, oraz uzyskać pozostałe kredyty konsumpcyjne (kredyt gotówkowy, limit w koncie oraz kredyt samochodowy) z korzystnym oprocentowaniem i bez prowizji za ich udzielenie.
Osoby, które wybiorą kredyt hipoteczny w Eurobanku, dostają za darmo ROR oraz kartę do konta. W Raiffeisen Banku korzystający z oferty kredytu mieszkaniowego mogą dodatkowo liczyć na: bezpłatne prowadzenie rachunku osobistego (Konto Mobilne) w całym okresie trwania umowy kredytowej do momentu, w którym saldo zadłużenia z tytułu kredytu nie będzie mniejsze niż 15 tys. zł.