Aktualizacja: 03.07.2024 06:14 Publikacja: 02.07.2024 04:30
Wynajmowane mieszkania opuszczają szczęśliwi posiadacze lokali kupionych na „Bezpieczny kredyt 2 proc.”
Foto: shutterstock
Żniwa na rynku najmu się skończyły, coraz trudniej o najemcę. Opustoszała część mieszkań wynajmowanych obywatelom Ukrainy, lokale opuszczają też szczęśliwi posiadacze mieszkań kupionych na „Bezpieczny kredyt 2 proc.”. – Część osób, które skorzystały z „Bk 2 proc.” , dopiero kończy remonty, więc przeprowadzka z wynajmowanego mieszkania do własnego dopiero przed nimi – zauważa Anton Bubiel, prezes Rentier.io.
W ofertach mieszkań na wynajem można przebierać, właściciele są skłonni do rabatów. Jak mówi Monika Miłkowska z agencji Północ Nieruchomości, gdy lokal długo czeka na najemcę, zniżki mogą wynosić 10–15 proc. Tymczasem kredyty hipoteczne są bardzo drogie. Program „Bk 2 proc.” wygaszono w styczniu, a prace nad jego następcą – programem „Na start” – utknęły. Są obawy, że supertanich kredytów, które miały być dostępne już w II połowie tego roku, w ogóle nie będzie. W poniedziałkowej rozmowie z money.pl Krzysztof Paszyk, minister rozwoju i technologii, zapowiedział, że program „Na start” może ruszyć na początku 2025 r.
Ceny nowych mieszkań ustabilizowały się, ale ich sprzedaż wciąż spada, co jest efektem bardzo drogich kredytów –...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
W Świnoujściu za metr mieszkania deweloperzy żądają ponad 28 tys. zł. W Zakopanem – ponad 25,4 tys. zł – podaje...
Brak tanich kredytów rynku nie zrujnuje, choć jakaś część klientów straci pewnie szansę na własne mieszkanie. Bu...
Popyt na mieszkania spadł. Ceny lokali – i nowych, i używanych – już nie galopują. Deweloperzy organizują promoc...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Stawki za wynajem mieszkań skoczyły w ciągu dwóch lat nawet o 30 proc., ale już mocno nie rosną. W niektórych mi...
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas