Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 14.12.2024 14:47 Publikacja: 01.12.2022 21:21
Foto: mat. pras.
Jedni stare budynki burzą, by zastąpić je nowymi, inni – w tym Syrena – stawiają na modernizację. Jaki cel temu przyświeca?
Budynki biurowe, jak wszystkie inne, starzeją się i zużywają, poza tym ostatnie zmieniają się koncepcje biura i oczekiwania najemców. Stare budynki są modernizowane nie od dziś, ale dotychczas to się ograniczało raczej do prostych rzeczy, odświeżenia: odmalowania, przearanżowania wnętrz, przebudowy recepcji. Dziś jednak na topie są projekty mixed-use: Koneser, Browary Warszawskie, Elektrownia Powiśle. Pojedyncze budynki też muszą być wielofunkcyjne, by były atrakcyjne dla najemców.
Szeroko pojęte budownictwo odpowiada za ponad jedną trzecią emisji CO2. Dekarbonizacja tej branży to absolutna konieczność.
Drucianka to uzupełnienie Konesera, poza biurami powstaną mieszkania na sprzedaż i wynajem oraz akademik – zapowiada Magdalena Bartkiewicz-Podoba, szefowa Liebrecht & wooD w Polsce.
Oszczędzanie prądu, wody, papieru. Segregowanie śmieci. Kawa w dużych opakowaniach. Biura przechodzą w tryb eko.
Parki logistyczno-magazynowe są uznawane za bezpieczną, obarczoną małym ryzykiem inwestycję.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Rynek ma świadomość, że inwestowanie w budynki musi uwzględniać wpływ na środowisko. Znaczenia nabiera teraz wpływ na kwestie społeczne.
Niemal 1,5 tys. mieszkań w sześciu etapach. Osiedle Apartamenty Krakowska we Wrocławiu wybuduje Robyg.
Od 12 grudnia można składać wnioski o dotacje w ramach programu "Czyste Powietrze dla powodzian" - przekazał Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Ustawy mieszkaniowe – polaryzujące i rozgrzebane. Te o uwolnieniu gruntów, regulacji krótkiego najmu, REIT-ach – bardziej lub mniej zasygnalizowane. A to nie wszystkie otwarte fronty. Jaki jest bilans po 12 miesiącach?
Kupujący wstrzymywali się z transakcjami, sprzedający próbowali grać na czas, utrzymując ceny na wysokim poziomie.
Hale w województwie łódzkim chcą wynajmować firmy produkcyjne, logistyczne i handlowe. Popyt w porównaniu z analogicznym okresem ub.r. wzrósł aż o 72,5 proc.
Informacje z portali internetowych potwierdzające rezerwację czy zawierające opinię najemcy to dopuszczalne i wiarygodne dowody, że w bloku są mieszkania wynajmowane krótkoterminowo.
Przydałoby się więcej spotkań z ekspertami i powołanie stałych grup roboczych dotyczących np. prawa budowlanego oraz ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym – ocenia ekspert Komitetu ds. Nieruchomości Krajowej Izby Gospodarczej.
Trzy wyzwania podatkowe. Rynek czeka na rozstrzygnięcia.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas