Aktualizacja: 21.03.2025 06:01 Publikacja: 24.11.2022 21:27
Foto: Mat.prasowe
Zapowiedzieliście nową dużą inwestycję w Polsce: Drucianka Campus już nazywany jest Koneserem II. Nic dziwnego, bo charakter inwestycji podobny – mixed use w pofabrycznych murach – poza tym tylko chwila spacerem dzieli oba miejsca. Czy nie było obaw, że te projekty będą się kanibalizować?
Rzeczywiście, mieliśmy takie pytania z rynku, ale my postrzegamy Druciankę jako uzupełnienie Konesera, a nie jego zagrożenie. To nasz kolejny krok w kierunku rozwoju prawobrzeżnej Warszawy. To również będzie inwestycja miastotwórcza i przy jej realizacji będziemy czerpać z doświadczeń Konesera, ale proszę zwrócić uwagę na nazwę projektu – to, co w niej uwypukliliśmy, to słowo kampus. O ile Koneser to lokalne centrum, „miasto w mieście”, bo są tam i mieszkania, i biura, handel i różne usługi, o tyle w naszym zamyśle Drucianka Campus będzie przestrzenią przede wszystkim do pracy, nowoczesną przestrzenią biurową klasy A, nastawioną na rozwój talentów, integrację i wymianę myśli.
W przypadku biur, centrów handlowych i PRS-ów korekta wycen trwa – mówi Piotr Trzciński, szef Savills IM w Polsce.
W czasach galopującej inflacji rosną czynsze za biura i magazyny. Najemcy mogą jednak wynegocjować okresowe zwolnienie z płatności. Co jeszcze jest w pakietach zachęt stosowanych przez właścicieli budynków komercyjnych?
Teren Fabryki Drutu, Sztyftu i Gwoździ na warszawskiej Pradze-Północ zrewitalizuje Liebrecht & wooD. Koszt inwestycji to niemal 150 mln euro.
Budowę ostatniego etapu osiedla na warszawskim Henrykowie rozpoczyna fiński deweloper YIT. Budowa ma się zakończyć w drugim kwartale 2024 roku.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Za metr kwadratowy mieszkania w poprzemysłowym stylu trzeba zapłacić nawet 20 tys. zł. Lofty to oferta dla koneserów.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Tworzymy nie tylko bardzo dobrą architekturę czy atrakcyjne części wspólne. Nasze inwestycje oferują wyjątkowy klimat, także osoby z zewnątrz mają tutaj dobrze spędzić czas i wrócić – mówi Rafał Kula, prezes firmy NOHO Investment.
Może się okazać, że oczekiwanie na dopłaty do kredytów się nie opłaca – mówi Marcin Jańczuk, ekspert Metrohouse.
Ważne dla rozwoju miasta są inwestycje typu mix-use i taką inwestycją jest projekt „Gdańsk Południe” - mówi Paweł Orłowski, prezes Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego (InvestGDA).
Trudno znaleźć prawdziwą ofertę premium w inwestycjach mieszkaniowych, nawet tutaj na targach MIPIM w Cannes. Dla klientów z najwyższej półki niezbędne jest nieustanne myślenie o ich potrzebach, proponowanie im najwyższego standardu i jakości. Ale w naszej najnowszej inwestycji w Warszawie chcemy też stworzyć kawał miasta, który będzie otwarty dla wszystkich – mówi Rafał Kula, prezes i współzałożyciel NOHO Investment.
Fundusz private equity Greenstone kupuje od firmy Torus resztę udziałów w gdańskim biurowcu Format, stając się jedynym właścicielem budynku.
Z raportu CBRE wynika, że certyfikat zrównoważonego rozwoju daje wiele przewag. Ale diabeł tkwi w szczegółach.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas