Inwestycja mixed-use na warszawskiej Pradze-Północ zaoferuje ok. 42 tys. mkw. biur klasy A i ponad 7,5 tys. mkw. powierzchni handlowej, usługowej i eventowej. Prace potrwają ok.2,5 roku.

Fabryka Drucianka (znana także jako Belgijska Fabryka Drutu w Warszawie) znajduje się przy ul. Kijowskiej na Pradze Północ, niedaleko Dworca Wschodniego. Fabryczny kompleks czeka teraz spektakularna rewitalizacja. Projekt architektoniczny wyszedł z pracowni Juvenes Projekt. Inwestycja, która zgodnie z zapowiedzią Liebrecht & wooD, wpisze się w ekotrendy i zasadę ESG, będzie certyfikowana w systemie BREEAM na poziomie Outstanding.

- Projekt Drucianka Campus zakłada rewitalizację zabytkowych obiektów, które zostaną uzupełnione nowoczesną, lekką architekturą – zapowiadają przedstawiciele inwestora. - Inwestycję utworzą trzy sześciokondygnacyjne budynki biurowe o łącznej powierzchni 42 tys. mkw. oraz adaptowane do nowych funkcji obiekty zabytkowej fabryki. Zabudowę dopełnią zielone przestrzenie publiczne, place, ciągi piesze i ogródki gastronomiczne.

Deweloper rozpoczął już przygotowania do inwestycji. Prowadzone są prace związane z zabezpieczeniem zabytkowych budynków, czyszczeniem i odzyskiwaniem cegieł. - Niebawem rozpocznie się budowa ściany szczelinowej parkingu podziemnego, a także prace ziemne – zapowiadają przedstawiciele spółki Liebrecht & wooD. – Inwestycja będzie realizowana w formule construction management. Oznacza to, że poszczególne zadania zlecimy wyspecjalizowanym firmom.

Inwestycja Drucianka Campus potrwa ok. 2,5 roku, a jej koszt to niemal 150 mln euro.

– Industrialny charakter warszawskiej Pragi kryje w sobie ogromny potencjał do tworzenia wyjątkowych miejsc. To właśnie tutaj zrealizujemy nasz kolejny miastotwórczy projekt rewitalizacyjny – Drucianka Campus – mówi cytowana w komunikacie Magdalena Bartkiewicz-Podoba, dyrektor generalna Liebrecht & wooD w Polsce. – Komercyjny sukces Centrum Praskiego Koneser dowodzi, że jest to chętnie wybierane przez polskie i międzynarodowe firmy miejsce. Doświadczenia pandemii pokazały, że najlepszą przestrzeń dla biznesu tworzą biurowce zapewniające nie tylko miejsce do pracy, ale uwzględniające też inne potrzeby pracowników.

Druciankę - kompleks przemysłowy zaprojektował w 1899 roku architekt Kazimierz Loewe. Fabryka działała pod różnymi nazwami 101 lat, aż do 2000 r. Istniejąca zabudowa to zwarty zespół złożony z jedno- i dwukondygnacyjnych obiektów fabrycznych wpisanych do rejestru zabytków i ujętych w gminnej ewidencji zabytków.

Mat.prasowe

Grupa Liebrecht & wooD na rynku nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej działa od niemal 30 lat. Ma na koncie inwestycje o wartości ponad 1 mld euro. Firma buduje biurowce, obiekty handlowe i magazyny.