Adam Roguski

Adam Roguski

Dziennikarz ekonomiczny

Dziennikarz i redaktor. Od września 2005 r. związany z „Gazetą Giełdy Parkiet”, a od września 2009 r. z działem ekonomicznym „Rzeczpospolitej”. Obecnie zajmuje się rynkiem nieruchomości i budowlanym, spółkami notowanymi na GPW i Catalyst oraz niepublicznymi. Od maja 2022 r. jest redaktorem prowadzącym „Nieruchomości” – specjalistyczny piątkowy dodatek do „Rzeczpospolitej”. Prowadzi wywiady video z cyklu #ProstozParkietu i #RzeczoNieruchomościach. Współorganizator i moderator dorocznych wydarzeń „Spotkanie Liderów Branży Nieruchomości”, „Real Estate Impactor” i „Real Estate Trends”. Pomysłodawca cyklu „Nieruchomości pod Orłem”. Wcześniej pisał m.in. o spółkach z sektora hutniczego, przemysłu ciężkiego, firmach z portfeli Romana Karkosika, Zbigniewa Jakubasa i Grzegorza Hajdarowicza. W 2017 r. nominowany do tytułu Herosa Rynku Kapitałowego. Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Do równowagi w mieszkaniówce daleko. Presja na ceny nie odpuszcza

Zbiorcze dane mówią o stabilizowaniu się popytu i podaży, ale na poziomie poszczególnych miast nie jest tak różowo – wynika z danych Otodom Analitycs.

Murapol wchodzi na giełdę

Oferta doszła do skutku. Fundusz Ares sprzedaje akcje dewelopera za 404 mln zł.

Murapol: fundusze chcą taniej i więcej

Według naszych informacji księga popytu pokryta jest w całości w przedziale 32–33 zł za akcję wobec ceny maksymalnej 35 zł.

IPO Grupy Murapol – kompendium wiedzy

Zapisy na akcje dewelopera trwają do wtorku. Zebraliśmy kluczowe informacje o ofercie, spółce i rynku.

Przegląd marż po III kwartale

Bardzo dobre wyniki prezentowane dziś przez giełdowych deweloperów to owoc sprzedażowego boomu z 2021 r.

Twarde dane nie potwierdzają, że biura odchodzą do lamusa

Choć zewsząd słyszymy o pracy hybrydowej, firmy nie redukują zajmowanej powierzchni – powiedział w programie #RZECZoNIERUCHOMOŚCIACH Maksymilian Sobczak, dyrektor w dziale najmu powierzchni biurowych w Avison Young Poland.

Wraca apetyt inwestorów na deweloperskie obligacje

Duże fundusze preferują jednak spółki notowane równolegle na GPW – mówi Tomasz Puzyrewicz, dyrektor departamentu emisji obligacji w DM Navigator.

Victoria Dom z przytupem

Deweloper chce pozyskać 100 mln zł z pierwszej transzy prospektowej emisji obligacji.

Murapol w drodze na GPW

Kompaktowe mieszkania sprzedają się niezależnie od otoczenia, a do tego ze świetnymi marżami – przekonuje wybierająca się na giełdę spółka.

Murapol wycenił się na 1,43 mld zł

Ruszyła budowa księgi popytu i zapisy dla inwestorów indywidualnych.