[b]Krok 1 [/b]
[b]Wpisz swoje dane[/b]
Podaj NIP, imię i nazwisko (lub nazwę firmy), PESEL (REGON, KRS), adres zamieszkania (siedziby) lub do korespondencji.
[b]Krok 2 [/b]
[b]Sprawdź, gdzie trzeba złożyć[/b]
Aktualizacja: 30.10.2009 06:45 Publikacja: 30.10.2009 05:30
Foto: Fotorzepa, Darek Golik DG Darek Golik
[b]Krok 1 [/b]
[b]Wpisz swoje dane[/b]
Podaj NIP, imię i nazwisko (lub nazwę firmy), PESEL (REGON, KRS), adres zamieszkania (siedziby) lub do korespondencji.
[b]Krok 2 [/b]
[b]Sprawdź, gdzie trzeba złożyć[/b]
Musisz wiedzieć, która izba skarbowa rozpatruje wnioski z województwa, w którym mieszkasz bądź masz siedzibę.
[b]Krok 3 [/b]
[b]Określ, o co pytasz[/b]
Interpretacja może dotyczyć zaistniałego stanu faktycznego bądź zdarzenia przyszłego. Musisz określić, o ile stanów faktycznych bądź przyszłych zdarzeń pytasz.
[b]Krok 4 [/b]
[b]Wskaż przepisy[/b]
Fiskus musi wiedzieć, które przepisy ma interpretować. Podaj więc konkretny artykuł (paragraf) wraz z nazwą ustawy (rozporządzenia).
[b]Krok 5[/b]
[b]Opisz swoją sytuację[/b]
Przedstaw szczegółowo stan faktyczny bądź przyszłe zdarzenie, o które pytasz. Jeśli nie zmieścisz się w formularzu, skorzystaj z załącznika.
[b]Krok 6 [/b]
[b]Zadaj pytanie[/b]
Jeśli masz więcej dylematów, musisz je przyporządkować do stanu faktycznego bądź zdarzenia przyszłego.
[b]Krok 7 [/b]
[b]Przedstaw własny pogląd[/b]
Bez tego fiskus nie rozpatrzy wniosku. Warto go dobrze uargumentować.
[b]Krok 8 [/b]
[b]Podpisz się i złóż oświadczenie[/b]
Musisz zadeklarować, że w sprawie, o którą pytasz, nie toczy się postępowanie lub kontrola oraz że nie została już wcześniej rozstrzygnięta.
[b]Krok 9 [/b]
[b]Zapłać za wniosek [/b]
Na wniesienie opłaty masz siedem dni od złożenia wniosku (można to zrobić wcześniej i dołączyć do niego kopię dowodu zapłaty). Na dowodzie wpłaty podaj swój NIP.
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: Rzeczpospolita
[b]Krok 1 [/b]
[b]Wpisz swoje dane[/b]
Nie należy zaległościami czynszowymi obciążać małoletniego dziecka lokatorów, które jako dorosły może żądać za sądowy wyrok odszkodowania - orzekł Sąd Najwyższy. I uwzględnił skargę nadzwyczajną rzecznika praw obywatelskich.
Śmierć rodziców nieodłącznie wiąże się z koniecznością załatwienia formalności związanych z podziałem majątku. Jeśli między spadkobiercami panuje zgoda, przyjęcie spadku z reguły nie jest skomplikowane. Kto uczestniczy w procesie dziedziczenia?
System e-Doręczeń, czyli cyfrowy odpowiednik listu poleconego za potwierdzeniem odbioru, zacznie powszechnie obowiązywać już 1 stycznia 2025 roku.
Nawet lekarz, który przyjmuje pacjentów prywatnie, wystawi receptę na leki refundowane. Dzięki temu pacjent, który po prywatnej wizycie będzie chciał dostać bezpłatny lek, nie będzie musiał już iść po taką receptę do lekarza rodzinnego.
Bank zachęca rodziców do wprowadzenia swoich dzieci w świat finansów. W prezencie można otrzymać 200 zł dla dziecka oraz voucher na 100 zł dla siebie.
Prezydent Andrzej Duda powołał w poniedziałek Bogdana Święczkowskiego na nowego prezesa Trybunału Konstytucyjnego. Wiceminister sprawiedliwości, sędzia Dariusz Mazur stwierdził, że wybór ten dotknięty jest ewidentną wadą formalną.
Prawnik dyżurujący w punkcie nieodpłatnej pomocy prawnej nie musi wystawiać faktury powiatowi bądź gminie, jeśli wykonywane przez niego usługi nie są działalnością gospodarczą.
51,6 miliarda funtów wyniosły wpływy brytyjskiej gospodarki z turystyki w 2023 roku. To pokazuje znaczenie tej gałęzi gospodarki dla kraju, ale utrzymanie tej koniunktury jest zagrożone - ostrzega organizacja branżowa ABTA w apelu do rządzących.
Jeśli nie wiadomo, czy osoba powołana w testamencie do spadku, jest faktycznie spadkobiercą, to nie można uznać, że uzyskuje przychód z wynajmowanego przez wykonawcę testamentu mieszkania.
Aby skorzystać z ulgi na internet, należy spełnić pewne warunki. Ponadto odliczyć można tylko ściśle określone koszty związane z korzystaniem z sieci. Oto najważniejsze informacje dotyczące ulgi na internet 2024/2025 oraz obowiązujący limit.
Z przyjemnością oddaję w Państwa ręce najnowsze wydanie dodatku „Administracja”. Sporo miejsca poświęcamy w nim kwestiom opodatkowania działalności samorządu terytorialnego oraz spółek komunalnych VAT.
Związanie oceną prawną sądu wyklucza możliwość zwrócenia się przez organ interpretacyjny, ponownie rozpoznający sprawę, o wydanie opinii klauzulowej.
Gminie nie przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków inwestycyjnych związanych z transakcją wniesienia aportem do spółki komunalnej nowo wybudowanej infrastruktury oświetleniowej.
Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej potwierdził prawo gmin do stosowania własnej metody określania proporcji odliczenia VAT przy inwestycjach wodno-kanalizacyjnych. Uznał, że gminy mogą stosować metodę ilościową opartą na rzeczywistych pomiarach zużycia wody i odprowadzania ścieków zamiast standardowej metody określonej w rozporządzeniu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas