Klip do utworu "Ukraina" autorstwa Kazika Staszewskiego i Serhija Żadana został opublikowany w serwisie YouTube. Utwór jest dwujęzyczny - ukraiński pisarz śpiewa w swym ojczystym języku, lider Kultu śpiewa po polsku.

W pierwszej zwrotce Kazik śpiewa:

Dzień żywej śmierci, dookoła mrok,
Żywe trupy uczyniły swój pierwszy krok.
Palą się wioski, walą się miasta,
Żywe trupy atakują, groza narasta.
Dzieci do pokoju, a matki do piwnicy,
Żywe trupy »Z« litera idzie znad granicy.
Bracie chwytaj za miecz, dnia tego strasznego
Nie wpuścimy żywych trupów do domu naszego.

Refren stanowi słowo "Ukraina".

Tygodnie żywej śmierci na oczach świata
Na niebie wita co dzień czerwona poświata.
Kościół błogosławi diabła - właśnie dlatego
Nie oddamy żywym trupom domu naszego.

- słyszymy w kolejnej części utworu. "Nie oddamy domu!" - podkreślają wykonawcy w refrenie, każdy w swoim języku.

Utwór kończy się słowami:

Ten step jest szeroki, ten step jest wielki
Mówiłem ci już kiedyś - nie zrozumiesz go na wieki.
A kiedy wzejdzie słońce i wstanie nowy dzień
Nauczymy od nowa radować się.

Wizualne tło utworu "Ukraina" stanowią nagrania z wojny Rosji z Ukrainą, w tym obrazy przedstawiające zniszczenia w infrastrukturze cywilnej oraz zniszczony sprzęt wojskowy.

"Ta piosenka i obraz do niej powstały, żeby pomóc naszym przyjaciołom z Ukrainy. Serhij Żadan od samego początku rosyjskiej agresji pomaga mieszkańcom Charkowa w organizacji środków potrzebnych im do przetrwania" - czytamy w opisie klipu z utworem "Ukraina" Kazika i Żadana w serwisie YouTube. Autorzy wpisu apelują o wpłacanie środków na konto mające być kontem Serhija Żadana w serwisie Patreon, z którego środki mają być przeznaczone na wspieranie ukraińskich projektów wojskowych, kulturalnych i edukacyjnych w obwodach donieckim i ługańskim.

Serhij Żadan to absolwent i wykładowca ukrainistyki oraz germanistyki w Instytucie Pedagogicznym w Charkowie, członek grupy "Czerwona fira", były przewodniczący Związku Pisarzy Ukraińskich. W jednym z wywiadów mówił, że spośród polskich autorów wpływ na jego twórczość mieli Marcin Świetlicki i Kazik Staszewski.

Kazik Staszewski to współzałożyciel i członek zespołów m.in. Kult, KNŻ czy Buldog. W 2020 r. popularność zyskał jego singiel "Twój ból jest lepszy niż mój" z płyty "Zaraza", będący komentarzem do wizyty prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na cmentarzu, na który nie można było wchodzić z uwagi na zarządzenia władz związane z koronawirusem SARS-CoV-2.