Francja dołączyła do ofensywy przeciwko TikTokowi. Wprowadza zakaz

Francja dołączyła do coraz większego grona krajów wprowadzających ograniczenia bądź zakazujących używania chińskiej aplikacji urzędnikom państwowym.

Publikacja: 24.03.2023 15:59

Francja dołączyła do ofensywy przeciwko TikTokowi. Wprowadza zakaz

Foto: AFP

Niepokój wobec popularnej chińskiej aplikacji do udostępniania krótkich materiałów wideo rośnie na świecie. Niedawno unijne instytucje zakazały swoim pracownikom używania TikToka na urządzeniach służbowych. Podobne decyzje wprowadziły również we własnych krajach rządy Holandii i Belgii, a także Wielkiej Brytanii i Nowej Zelandii. Jak pisaliśmy dzisiaj, rozważa to również Polska, jak i Stany Zjednoczone, gdzie w czwartek trwało pięciogodzinne przesłuchanie założyciela TikToka w Kongresie.

Czytaj więcej

Polski rząd może zakazać TikToka

Teraz do ofensywy przeciwko TikTokowi dołączyła Francja. Francuski minister transformacji i służby publicznej Stanislas Guerini poinformował na Twitterze, że rząd zakaże urzędnikom i innym pracownikom publicznym używania chińskiej aplikacji na swoich telefonach.

„W celu zapewnienia cyberbezpieczeństwa instytucjom i pracownikom administracji publicznej, rząd postanowił zakazać rozrywkowych aplikacji takich jak TikTok na służbowych telefonach urzędników” – napisał w oświadczeniu umieszczonym w tweecie.

Czytaj więcej

Zakazują TikToka, a jego właściciel podbija USA nową aplikacją

Jak uzasadnił, aplikacje rozrywkowe nie chronią wystarczająco danych użytkowników, by instalować je na sprzęcie służbowym.

Zakaz ma wyjść w życie w trybie natychmiastowym, a sprzęt urzędników ma podlegać kontrolom. Guerini jednocześnie zapewnił, że przewidziano pewne wyjątki, na przykład dla pracowników używających TikToka w profesjonalny sposób, w celu komunikacji instytucji publicznych.

IT
Każdy może sprawdzić, czy jego dane wyciekły. Rządowa aplikacja zaliczyła wpadkę
Materiał Promocyjny
Naszpikowane technologiami Volkswageny na wyciągnięcie ręki w niezwykłym finansowaniu
Media
Gremi Media ze wzrostem realnych użytkowników o ponad 1,3 miliona
Media
Subskrypcje rp.pl dla studentów oraz kadry Akademii Leona Koźmińskiego
Media
Anna Zejdler dołącza do „Rzeczpospolitej”. Będzie szefową nowego serwisu kobieta.rp.pl
Materiał Promocyjny
ESG - Raportowanie w praktyce – IV edycja
Media
Facebook narusza prywatność
Media
Marzena Tabor szefową redakcji online „Rzeczpospolitej”