Korespondencja z Suwałk

Czykier pokonał dystans biegu na 110 m przez płotki w 13.25 sekundy - to w tym sezonie trzeci wynik w Europie. - Nie mogę uwierzyć, że ta chwila wreszcie nadeszła. Goniłem rekord przez cały sezon, a przez całą karierę ciężko pracowałem i nigdy się nie poddawałem. Osiągnąłem życiowy sukces jako 30-latek. To dla mnie jak otwarcie nowego rozdziału - podkreśla nasz płotkarz.

Odebrał nagrodę za ryzyko, bo rok temu zmienił trenera. Dziś za sukcesy Czykiera odpowiadają Mikołaj Justyński oraz Maciej Ryszczuk. Ten ostatni współpracuje też m. in. z Igą Świątek.

Kilkanaście minut po popisie Czykiera rekord Polski młodzieżowców w biegu na 100 m przez płotki pobiła Pia Skrzyszowska (12.62). Nikt w tym sezonie nie biegał na kontynencie szybciej. - Chyba bardziej ucieszyłam się z rekordu Damiana, idąc na start miałam ciarki. Wiedziałam, że mój rekord to kwestie czasu. Celem jest granica 12.50 - podkreśla Skrzyszowska.

Swoje piąte mistrzostwo Polski w pchnięciu kulą zdobył Michał Haratyk (21.17 m), ale nie miał z kim przegrać. Drugi Konrad Bukowiecki zakończył konkurs z wynikiem 20.30 m.

Niski był poziom rywalizacji oszczepników, którą wygrał Marcin Krukowski (80.44 m). Gwiazdą konkursu oszczepniczek była bohaterka lokalnej publiczności, uśmiechająca się do kibiców z plakatów promujących imprezę Maria Andrejczyk. Wicemistrzyni olimpijska oddała swoje pierwsze konkursowe rzuty od dziewięciu miesięcy i wygrała z przeciętnym wynikiem (57.53 m).

Optymistyczny był konkurs skoku w dal kobiet, bo całe podium obsadziły zawodniczki urodzone po 2000 roku. Wygrała 20-latka Roksana Jędraszak (6.42 m).

Udziału w konkursie skoku wzwyż nie wziął faworyt Norbert Kobielski, który doznał urazu na rozgrzewce. Tytuł zdobył ubiegłoroczny wicemistrz kraju Mateusz Kołodziejski (2.21 m). Złote medale w biegu na 200 m zgarnęli Łukasz Żok (20.66) i Martyna Kotwiła (22.94 z mocnym wiatrem), a w rywalizacji na Anna Wielgosz (2:03.08) oraz Patryk Dobek (1:53.50).

Teraz polskich lekkoatletów czekają największe imprezy. Kalendarz startów jest bogaty i w tym sezonie obejmuje mistrzostwa świata (15-24 lipca, Eugene) i Europy (15-21 sierpnia, Monachium).

Autopromocja
Subskrybuj nielimitowany dostęp do wiedzy

Unikalna oferta

Tylko 5,90 zł/miesiąc


WYBIERAM