Aktualizacja: 20.03.2025 08:32 Publikacja: 21.11.2021 18:26
Foto: mat. prasowe.
KWK Promes jest pierwszą polską pracownią zaproszoną do pokazania w Galerie d’Architecture swojej twórczości. W tym miejscu przedstawiają swoje projekty światowe sławy architektury, jak Shigeru Ban, Rem Koolhaas, Renzo Piano, czy Bernard Tschumi,
KWK Promes otrzymało zaproszenie do zorganizowania tej wystawy przed dwoma laty, kiedy Roberta Koniecznego przyjęto do Francuskiej Akademii Architektury jako zagranicznego członka.
Przyznaną nagrodę za prywatny mecenat nad dziedzictwem artystycznym laureaci odebrali podczas gali na Zamku Królewskim w Warszawie
Sukces kolejnej premiery Krzysztofa Warlikowskiego w Staatsoper w Monachium polega na tym, że spojrzał na „Katię Kabanovą” Leoša Janačka wystawianą obecnie na wielu europejskich scenach inaczej niż inni, często wybitni, reżyserzy.
Po skandalach związanych z kinematografią, KPO, kuriozalnych konkursach na dyrektorów Instytutu Teatralnego, Teatru Narodowego i Opery Narodowej, bulwersuje rozdanie w programie Muzyka, składy komisji i to jak dysponuje rezerwą ministra Hanna Wróblewska.
Sally Rooney powraca z powieścią „Intermezzo” i znów przyciąga czytelników opowieścią o współczesnych związkach. W najnowszym odcinku „Rzeczy o książkach” zastanawiamy się, co sprawia, że książki 34-letniej Irlandki tak dobrze oddają emocje i zagubienie współczesnych trzydziestolatków.
Projekt Herstory 2025 zaprezentuje ponad 20 niezwykłych portretów kobiet.
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Sezon Kulturalny Polska-Wielka Brytania 2025 zainaugurował kilkumiesięczny pokaz w Muzeum Sztuki - ms2 w Łodzi. Można oglądać najlepsze powojenne dzieła z Anglii, również z Tate Galery.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Mało znana praca Eugène’a Delacroix, XIX-wiecznego francuskiego artysty, została odkryta w prywatnej kolekcji we Francji. Dzieło wycenia się na kilkaset tysięcy euro.
Modernistyczne koncepcje nowoczesnych osiedli powstawały jako realizacja wizji idealnych miejsc do życia. Rzeczywistość szybko jednak zweryfikowała te marzenia. „Osiedla idealne” szybko podupadały i zmieniały się w slumsy. W Neapolu trwa właśnie wyburzanie kompleksu mieszkalnego Vella Gialla – jednego z symboli XX-wiecznego włoskiego modernizmu, ale też – symbolu systemu, który stworzyła neapolitańska mafia, Camorra.
Francuski poseł do Parlamentu Europejskiego Raphael Glucksmann zasugerował, że nadszedł czas, aby Stany Zjednoczone oddały Statuę Wolności.
Katowicki Spodek przejdzie remont. Ze względu na zły stan techniczny schody i tarasy budynku zostaną zburzone i odbudowane. Plany przebudowy części kompleksu Spodka budzą emocje.
Prezes koncernu LVMH Bernard Arnault i prezydent USA Donald Trump znają się od lat. Ostatnio temu pierwszemu ta przyjaźń zaczyna odbijać się czkawką.
Amerykański magazyn „Time” przygotował coroczne zestawienie zatytułowane „World's Greatest Places” zbierające najciekawsze miejsca na świecie, które warto odwiedzić w 2025 roku. Wśród rekomendacji znalazła się Polska, a właściwie – polskie muzeum.
Polscy architekci projektują wille już nie tylko w Polsce. Wychodzą ze swoimi projektami także poza granice naszego kraju. Czasem są to kierunki bardzo zaskakujące, jak w przypadku Oasis Project, nowego projekt Marcina Tomaszewskiego prowadzącego pracownię Reform Architekt.
Zdjęcia paparazzi z ostatniej publicznej egzekucji we Francji spowodowały, że władze zrezygnowały z tej metody karania przestępców. Pokaz miał działać odstraszająco, a był jedynie rozrywką dla gawiedzi.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas