W niedzielę w Polsce w związku z falą gorąca bite są miesięczne rekordy temperatury. Z wstępnych danych IMGW wynika, że w Toruniu odnotowano najwyższą w historii pomiarów w Polsce temperaturę. Absolutny rekord – ponad 41 st. C. – zanotowano w Czechach.
Jolanta Sobierańska-Grenda, minister zdrowia, powinna, zdaniem Polaków, odejść ze stanowiska po aferze w Szpitalu Południowym - wynika z sondażu SW Research dla „Rzeczpospolitej”.