Reklama
Rozwiń
Reklama

Tomasz Krzyżak: Biskupów wojna z Kościołem

Wśród hierarchów zawsze występowały różnice zdań, ale konflikty kończyły się kompromisem. Teraz zaczyna się bitwa, która może przynieść tragiczne skutki.

Aktualizacja: 28.05.2020 20:39 Publikacja: 28.05.2020 19:06

Tomasz Krzyżak: Biskupów wojna z Kościołem

Foto: AFP

Od dwóch tygodni w polskim episkopacie trwa swego rodzaju próba sił. Nie przeszła ona jeszcze do fazy otwartej wojny, ale wydaje się, że jest ona bardzo blisko. Powodem jest kwestia podejścia hierarchów do kwestii molestowania seksualnego małoletnich przez niektórych duchownych. Jest grupa biskupów, która – tak jak abp Wojciech Polak – dąży do tego, by Kościół się oczyścił. Druga uważa, że problem jest wyolbrzymiony, że owszem, trzeba się tematem zajmować, ale bez przesady. I przede wszystkim trzeba to robić bez wywlekania spraw na światło dzienne.

Pozostało jeszcze 80% artykułu

RP.PL i The New York Times!

Kup roczną subskrypcję w promocji - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Kościół
Kolejny rekord fundacji ojca Tadeusza Rydzyka. Podatnicy hojni jak nigdy
Kościół
Z agencji towarzyskiej do klubokawiarni ewangelizacyjnej. Ksiądz otwiera lokal w centrum Warszawy
Kościół
Nowe badania: Czy Jan Paweł II wciąż jest autorytetem dla Polaków?
Materiał Promocyjny
Jak budować strategię cyberodporności
Kościół
Biskup Krzysztof Zadarko: Nie widzę manifestacji muzułmanów. Widzę marsze z hasłami nienawiści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama