Aktualizacja: 03.09.2019 14:52 Publikacja: 03.09.2019 14:52
Foto: AFP
Autorzy raportu sporządzili tajną listę podejrzanych o popełnienie zbrodni wojennych w Jemenie, na podstawie ostatnich doniesień o łamaniu prawa w trakcie trwającego cztery lata konfliktu pomiędzy wspieranym przez koalicję państw arabskich rządem w Jemenie a rebeliantami Huti, którzy kontrolują stolicę Jemenu, Sanę.
Śledczy ONZ ustalili, że zbrodni wojennych mogły dopuszczać się obie strony, ale podkreślają także rolę państw Zachodu jako wsparcia dla koalicji państw arabskich i Iranu, jako wsparcia dla Huti.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
Syryjscy rebelianci poinformowali, że przejęli kontrolę nad miastem Dara. To już czwarte miasto utracone przez siły Asada w ciągu tygodnia.
Na Ukrainie sześciokrotnie wzrosła liczba postępowań karnych dotyczących opuszczenia jednostki wojskowej – informuje agencja Bloomberga. Powodem jest zmęczenie żołnierzy – sytuacja na froncie robi się bowiem coraz gorsza. Nie pomaga także to, że władze wycofały określony czas końca służby wojskowej.
„Raport Amnesty International należy postrzegać jako kolejne działanie polityczne mające na celu izolację i delegitymizację państwa Izrael, a nie poważną analizę problemu przestrzegania praw człowieka” – twierdzi American Jewish Committee (AJC). Organizacja ta ocenia, że stojąca na straży praw człowieka AI „staje się narzędziem politycznej machiny”.
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
Tysiące osób uciekło w nocy i nad ranem z Hims, miasta o strategicznym znaczeniu, które może być następnym celem rebeliantów prowadzących ofensywę w zachodniej Syrii.
W raporcie „Orlen dla miast” koncern zastanawia się, jak budować współpracę między samorządem, biznesem i nauką na rzecz szeroko rozumianego zrównoważonego rozwoju – mówi Stanisław Barański, dyrektor Biura Zrównoważonego Rozwoju i Transformacji Energetycznej Orlen.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
W gdańskim Teatrze Szekspirowskim rozpoczęła się konwencja Polski 2050, na której lider ugrupowania, Szymon Hołownia oficjalnie rozpoczął prekampanię prezydencką. Hołownia zapowiedział, że będzie "kandydatem niezależnym od nacisków partyjnych, od decyzji szefów partii, ale przede wszystkim niezależnym od polaryzacyjnych sił dzielących od 20 lat nasz kraj na dwie zwaśnione połowy".
Rosyjska armia traci co miesiąc na Ukrainie więcej czołgów i haubic, niż są w stanie wyprodukować jej fabryki. Produkcja nowych czołgów stanęła z braku zachodnich komponentów, odciętych przez sankcje. Kończą się też zapasy starego sowieckiego wyposażenia.
W Gliwicach trwa się konwencja Koalicji Obywatelskiej. Po wystąpieniu premiera Donalda Tuska na scenę wyszedł Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich. Przed budynkiem trwa protest związkowców z "Solidarności".
Brytyjska agencja meteorologiczna Met Office wydała ostrzeżenia trzeciego, najwyższego stopnia dla Walii i części południowej Anglii. Rzadki, czerwony alert oznacza "zagrożenie dla życia".
Ministerstwo kultury stara się uzupełniać elektroniczną bazę miejsc, gdzie są pochowani polscy żołnierze, którzy zginęli w czasie II wojny światowej.
„Gdyby PiS wycofał poparcie dla Karola Nawrockiego, którego kandydata powinien poprzeć w wyborach prezydenckich?” - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 5 na 6 grudnia rosyjskie drony atakowały Kijów, w mieście aktywna była obrona przeciwlotnicza.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas