Wśród uczelni wiodących prym w walce z plagiatami w czołówce jest m.in. warszawska Szkoła Główna Handlowa. Sprawdza się tu wszystkie prace dyplomowe od początku stosowania systemu antyplagiatowego w 2006 r. Od kwietnia 2010 r., gdy są one archiwizowane na serwerze uczelni, promotorzy skierowali do poprawy 521 prac na ok. 6,5 tys. sprawdzonych.
– Nie oznacza to, że tyle mieliśmy plagiatów, ale że udało się wyłapać znamiona pracy niesamodzielnej na wczesnym etapie – przed ostatecznym złożeniem pracy – wyjaśnia Marcin Poznań, rzecznik prasowy SGH.
– Dzięki temu od kilku lat nie mieliśmy żadnego postępowania dyscyplinarnego w sprawie plagiatu dotyczącego pracy licencjackiej czy magisterskiej.
390 tys. prac dyplomowych znajduje się w ogólnopolskiej bazie plagiat.pl
Od tego roku prace studentów SGH są porównywane nie tylko z pracami wcześniej napisanymi na tej uczelni oraz zasobami Internetu, ale także z pracami z innych uczelni. Umożliwia to ogólnopolska wymiana baz danych stworzona przez szkoły wyższe, które stosują ten sam popularny system antyplagiatowy plagiat.pl.