Minister rolnictwa: Chcemy przedłużenia zakazu wwozu zboża z Ukrainy

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus poinformował o podpisaniu wspólnego stanowiska w sprawie przedłużenia po 15 września do końca roku zakazu wwozu 4 zbóż do krajów przyfrontowych: Polski, Bułgarii, Węgier, Słowacji i Rumunii.

Publikacja: 19.07.2023 14:40

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus

Foto: PAP/Albert Zawada

„Nie widzę żadnych merytorycznych argumentów za wygaśnięciem obecnego zakazu w połowie września”– powiedział we wtorek Robert Telus. „Mam nadzieję, że embargo się nie skończy, że uda nam się wywalczyć jego przedłużenie w ramach naszej koalicji pięciu krajów UE” - dodał.

- Nie otworzymy 15 września granicy dla produktów zbożowych z Ukrainy. Umożliwiamy tylko tranzyt — zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

Pozostało jeszcze 84% artykułu

99zł za rok.
Bądź na bieżąco! Czytaj ile chcesz!

Kto zostanie nowym prezydentem? Kto zostanie nowym papieżem? Co się dzieje w USA? Nie przegap najważniejszych wydarzeń z kraju i ze świata!
Handel
Chiński eksport do USA kwitnie. Firmy ukrywają pochodzenie produktów
Handel
Przesyłki z Chin i Hongkongu droższe. Bruksela i Paryż śladem USA
Handel
Puściej pod choinką w Boże Narodzenie 2025. Cios w Świnkę Peppę i Teletubisie
Handel
Deeskalacja wojny celnej między USA a Chinami. Pekin rozważa ofertę Białego Domu
Handel
Majówka 2025: Czy 1 i 3 maja sklepy będą otwarte? Gdzie zrobimy zakupy?
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku