Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 03.03.2020 15:55 Publikacja: 03.03.2020 15:55
Margrethe Vestager
Foto: Bloomberg
Na taką sytuację skarżyły się Niemcy i Francja, apelowały do pionu konkurencji o zrobienie czegoś więcej dla zapewnienia równych warunków konkurowania firm europejskich z chińskimi. W lutym oba te kraje wsparte przez Polskę i Włochy zwróciły się do pani komisarz o przedstawienie do końca czerwca propozycji zmiany unijnych przepisów antytrustowych.
- Pracujemy nad nowymi uprawnieniami nad ochroną uczciwej konkurencji - uprawnieniami, które pozwolą nam zajmować się np. szkodami, jakie zagraniczne subwencje i własność skarbu państwa mogą wyrządzić konkurencji w Europie - powiedziała Margrethe Vestager na konferencji instytutu studiów podyplomowych College d'Europe/College of Europe. - Do końca czerwca planujemy publikację Białej Księgi, przedstawiającej, jak nasze pomysły dotyczące tych nowych uprawnień mogą zadziałać - dodała. Takie dokumenty są zwykle propozycjami do zaopiniowania przez zainteresowane strony przed przyjęciem jako ustawy końcowego projektu - wyjaśnił Reuter.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Wielkoskalowej powodzi nie przewidujemy - mówili dziś w Sejmie eksperci IMGW. Rzeki podniosły się nawet o 1,5 m....
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Rola Ameryki na globalnej mapie geopolitycznej znalazła się w centrum uwagi ekspertów podczas dyskusji, która wp...
Bruksela chce utworzyć specjalny fundusz wsparcia dla Ukrainy w wartości 100 mld euro. Ma to pomóc zakończyć ros...
Wojna rozpętana przez rosyjskiego dyktatora będzie kosztowała Rosję utratę do 14 proc. PKB. Wyliczyli to nie obc...
Jeśli niemiecki rząd nie wywiąże się z umowy, jeśli gospodarka pod presją ceł nie obroni się, to ludzie zwrócą s...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas