Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 28.05.2020 17:28 Publikacja: 28.05.2020 17:28
Foto: Fotorzepa, Piotr Gesicki
Ostatnie dni na warszawskiej giełdzie to prawdziwa huśtawka nastrojów. W środę WIG20 zyskiwał w ciągu dnia nawet ponad 3 proc., by ostatecznie zakończyć notowania pod kreską. Równie gorąco było na parkiecie w czwartek. Rękę do tego przyłożyła Rada Polityki Pieniężnej.
Czwartkowa sesja znowu zaczęła się od solidnych wzrostów. WIG20 już na starcie był ponad 1 proc. nad kreską, a byki zdawały się dopiero rozpędzać. W pewnym momencie indeks największych spółek zyskiwał grubo ponad 2 proc., a wzrostowej stawce przewodził sektor bankowy z PKO BP na czele, który to wyraźnie zyskiwał po publikacji wyników za I kwartał. Nie minęła jednak połowa sesji, a na tym sielankowym obrazie pojawiły się pierwsze rysy. Skala zwyżek wyraźnie wyhamowała i widmo realizacji scenariusza z środowy zajrzało w oczy inwestorów. Pierwszy kryzys udało się jednak w miarę szybko opanować. Oznaczało to, że WIG20 zyskiwał już "tylko" 1,8 proc., co i tak jednak stawiało nas w gronie liderów europejskiego wyścigu. Prawdziwe trzęsienie ziemi miało jednak dopiero nadejść.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Indeks polskich dużych spółek wreszcie wybił się z dziesięciotygodniowej konsolidacji i finiszował na najwyższym...
Platforma e-commerce Allegro zamknęła swoją debiutancką emisję obligacji z dużym sukcesem.
Po nieudanej wtorkowej próbie utrzymania nowego szczytu hossy przez WIG w środę zapał inwestorów do zakupów kraj...
Były prezes i członek zarządu GPW znów nie otrzymali absolutorium. Po latach otrzymał je zaś Paweł Tamborski, kt...
Ostatnia czerwcowa sesja na krajowym parkiecie przebiegała pod dyktando kupujących, dzięki którym indeks WIG był...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas